Wpis z mikrobloga

Mirki robię sobie "wyprawkę" bo zakupiłem dom z ogrodem. Nie mam kompletnie żadnych narzędzi i jestem goły i wesoły. Poza kosiarką oczywiście - co się przydaje w ogrodzie? Jakiś sekator, nożyce itd. Dajcie info co często używacie w ogrodzie i nie można się bez tego obejść. Nawet głupia wkrętarka w sumie może się przydać, nie? Mam budżet około 5500zł (bez kosiarki, bo ją już kupiłem) na takie podstawowe narzędzia. Nigdy nie miałem ogrodu, całe życie w blokowisku i dlatego nie mam tego wyobrażenia co przydaje się w ogrodzie.
#kosiarka #budujzwykopem #ogrodnictwo #ogrod #trawnik
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LZBNZ: sekator duży i mały (polecam firmę bradas- są dużo tańsze niż fiskars a jakościową są naprawdę ok), łopatę (t-rex od firmy topex jest świetna), grabie/grabie do liści (dowolna firma), taczka (raczej budowlana niż ogrodowa), rękawiczki ogrodowe :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LZBNZ:
* wpisz Bahco na pepper. Czasem są tam wrzutki z promocji w sklepie Jula i idzie je dostać w dobrej cenie.
* Do tego polecam wkrętarkę akumulatorową, nawet taką najprostszą Bosch Ixo.
* Jak coś mocniejszego to wiertarko wkrętarka Ryobi.
* Czasem w biedrze są zestawy śrubokrętów z różnymi bitami za 20 zł. Dobra cena a dają radę.
  • Odpowiedz
Fiskarsa X7


@LZBNZ: jak będziesz kupować narzędzia (albo śrubokręty, zestawy bitów, sekatory) - kup dobrej jakości, te marketowe po roku nadają się do wyrzucenia (w śruborkętach końcówki z gównolitu, jak są elementy ruchome to przestają działać, ostrza są zardzewiałe) a i wygoda korzystania inna. Lepiej kupić jeden dobry śrubokręt zamiast skrzynki c-------h
  • Odpowiedz
@LZBNZ: Zależy co masz

Jak sam trawnik to kosiarka + grabie to taki must have

Jak jakieś kwiatki to dodatkowo motyka, jakaś ręczna podkaszarka gdyby kosiarka nie sięgała, rydel, łopata, mały wózek albo taczki,
  • Odpowiedz
@LZBNZ: szpadel i siekierę Fiskarsa, grabie, taczkę (jak duży ogród), wiadro, kompostownik (choć lepiej zrobić), małe narzędzia ogrodowe, motyczka, sekator Fiskarsa, drabina.
Jeżeli ma dobry dostęp do prądu to zestaw narzędzie elektr. np Boscha, jeżeli zależy Ci na mobilności to Ryobi ma fajny patent, gdzie jeden akumulator pasuje do ich wielu elektro narzędzi, używam i polecam :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LZBNZ: moja porada jest taka: nie kupuj na razie nic,w zasadzie wszystko możesz pożyczyć. Jak pożyczysz coś trzy razy w ciągu jakiegoś czasu (miesiąca? Dwóch?) to wtedy kup.
  • Odpowiedz
@LZBNZ standardowe narzędzia do ogrodu i domu to szpadel, wiertarko-wkrętarka(plus jakieś wiertła i bity), siekiera, taka mała łopatka stalowa do kwiatów, grabie docenisz na jesień jak masz drzewa liściaste na posesji albo obok niej, taczka też się przydaje jak jest miejsce na nią.
  • Odpowiedz
@LZBNZ: Już Ci robię listę :D
Kosiarkę masz ok - zatem potrzebvujesz miejsce na olej, pojemnik na zlewany olej który się przyda np jako smar do piły łańcuchowej. Po koszeniu warto umyć kosiarkę od dołu.
Vertigo 26 myjka ciśnieniowa 750zł
Kompresor - jak nic nie malujesz to 2tłokowy 50litrów jak malujesz to 2 tłokowy 100l - 500 lub 1000zł Napompujesz też nim koła, basen, piłke wszystko i przedmuchasz sprzety z kurzu
Odkurzacz "do wszystkiego" WD3 - 250-300zł wciągnie wodę, kurz po remoncie, samochód wyczyścisz
Organizer warsztatowy: https://allegro.pl/oferta/szafka-warsztatowa-organizer-z-przegrodkami-50-wyc-9927787298 chowasz tam wszystko na swoim miejscu i nie
  • Odpowiedz
@LZBNZ: a to ogrodowe miały być xD
taczka
jak duza działka traktorek do koszenia z przyczepą
Jak sama trawa to kosiarka automatyczna
rękawiczki
każdy sprzęt z fiskarsa - pamietaj by siekiery nie uzywać tak by rozcinac na kostce bo
  • Odpowiedz
  • 0
@LZBNZ kup sobie pile szablasta najlepiej bezprzewodowa by swobodnie się poruszać. Zajebista rzecz do podcinania gałęzi i innych tego typu prac.
  • Odpowiedz
@LZBNZ: a ja na prawdę polecę traktorek, nawet jakiś mały. Siadasz i jeździsz jak księciunio z piwkiem lub bez, wedle uznania. Nie pchasz tej nieszczęsnej kosiarki w upale, większy kosz, dokupujesz przyczepkę i masz wozidlo.
  • Odpowiedz