Wpis z mikrobloga

Mirki robię sobie "wyprawkę" bo zakupiłem dom z ogrodem. Nie mam kompletnie żadnych narzędzi i jestem goły i wesoły. Poza kosiarką oczywiście - co się przydaje w ogrodzie? Jakiś sekator, nożyce itd. Dajcie info co często używacie w ogrodzie i nie można się bez tego obejść. Nawet głupia wkrętarka w sumie może się przydać, nie? Mam budżet około 5500zł (bez kosiarki, bo ją już kupiłem) na takie podstawowe narzędzia. Nigdy nie miałem ogrodu, całe życie w blokowisku i dlatego nie mam tego wyobrażenia co przydaje się w ogrodzie.
#kosiarka #budujzwykopem #ogrodnictwo #ogrod #trawnik
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dokupujesz przyczepkę i masz wozidlo.


@machalsky: A zimą zakłada pług i pyk pyk pyk - ma podjazd odśnieżony.

Ale i tak moim zdaniem opłacalność kupna traktorka zależy od powierzchni i gęstości zakrzewienia ogrodu. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Nitro_Express: fakt, w przypadku dużej gęstości zakrzewienia rider (kosa z przodu)jest lepszy przy zachowaniu funkcjonalności traktorka. Co do stanu trawy i powierzchni to fakt: wypadałoby, żeby było równo
  • Odpowiedz
@nowekontorly: Mój komentarz był przecież żartem. Wszystko wychodzi w praniu. Niedawno kosiłem trawę, to sporo czasu zajęło mi znalezienie szlifierki stołowej, wsadzenie jej w jebitne imadło, które było pod ręką, a jebitnego zacisku niet, no i naostrzenie tępego i wyszczerbionego ostrza kosiarki, bo inaczej bym tę trawę zmielił a nie skosił.

Co do jakości, to też trzeba po prostu z głową. Na pewno nie warto kupować wyłącznie marketowej chińszczyzny, ale
  • Odpowiedz
@Nitro_Express: jakąś uzywke za 4k można już wyjaczyc choć... no 4k to mało nie jest. W sumie nie do końca równy trawnik to nie problem. Tanie traktorki mają dość prosty układ smarowania i łatwo zajechać silnik na wzniesieniach.
  • Odpowiedz