Wpis z mikrobloga

Mirki robię sobie "wyprawkę" bo zakupiłem dom z ogrodem. Nie mam kompletnie żadnych narzędzi i jestem goły i wesoły. Poza kosiarką oczywiście - co się przydaje w ogrodzie? Jakiś sekator, nożyce itd. Dajcie info co często używacie w ogrodzie i nie można się bez tego obejść. Nawet głupia wkrętarka w sumie może się przydać, nie? Mam budżet około 5500zł (bez kosiarki, bo ją już kupiłem) na takie podstawowe narzędzia. Nigdy nie miałem ogrodu, całe życie w blokowisku i dlatego nie mam tego wyobrażenia co przydaje się w ogrodzie.
#kosiarka #budujzwykopem #ogrodnictwo #ogrod #trawnik
  • 67
@LZBNZ: Taka podstawowa skrzynka to właśnie wkrętarka, zestaw bitów, zestaw wierteł do drewna i metalu (od ~3 do ~10, są gotowe zestawy które na początek wystarczą bez problemu), trochę wkrętów do drewna - krótkich i średnich, mały młotek, małe dłuto, nóż tapicerski, śrubokręt krzyżak i płaski, miarka i oczywiście WD-40, taśma izolacyjna i trytytki.

Jak chodzi o ogród to j/w - inny "zestaw" potrzebny do dwóch drzewek i dwóch kwiatków, a
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@LZBNZ: kosiarka i podkaszarka to podstawa, przyzwoita piła mechaniczna (elektryczna) jeśli masz drzewa obowiązkowo, sekator też fajna opcja (dwa, krótki i długi), dobry szpadel (polecam Fiskarsa) + motyka i grabki metalowe jeśli będziesz robić grządki, piłka ręczna do drewna. Zapas rękawic i dobrego sznurka oraz dobre gumiaki. To imho podstawa

Siekiera tylko jak będziesz ciał jakieś większe ilości drewna (wtedy dobrze mieć stanowisko z pienkiem), nożyce raczej ci się nie przydadzą
@LZBNZ: Ja bym doradził inaczej - zależy co tam będzie rosło i co w tym ogródku będziesz robić. Niektórzy spędzają tam każdą wolną chwilę pieląc, sadząc, kopiąc i wyszukując sobie zajęć.
Inni raz posadzą i ograniczają się do skoszenia trawy.

Moim zdaniem nie ma sensu zbroić się na zapas co by potem sprzęt leżał nieużywany. Pomieszkaj, zobacz co będziesz robić, kupuj na bieżąco.