Wpis z mikrobloga

Mirki robię sobie "wyprawkę" bo zakupiłem dom z ogrodem. Nie mam kompletnie żadnych narzędzi i jestem goły i wesoły. Poza kosiarką oczywiście - co się przydaje w ogrodzie? Jakiś sekator, nożyce itd. Dajcie info co często używacie w ogrodzie i nie można się bez tego obejść. Nawet głupia wkrętarka w sumie może się przydać, nie? Mam budżet około 5500zł (bez kosiarki, bo ją już kupiłem) na takie podstawowe narzędzia. Nigdy nie miałem ogrodu, całe życie w blokowisku i dlatego nie mam tego wyobrażenia co przydaje się w ogrodzie.
#kosiarka #budujzwykopem #ogrodnictwo #ogrod #trawnik
  • 67
  • Odpowiedz
@LZBNZ: siekierka Fiskarsa X7 (ta malutka). A co do narzędzi to najlepiej się zdecydować na konkretną markę i kupić 1 rzecz z baterią i ładowarką, a resztę kupujesz już sporo taniej bo bierzesz bez ładowarki i baterii i tylko sobie zmieniasz. Seria Erbauera z Castoramy jest bardzo spoko
  • Odpowiedz
@LZBNZ: Taka podstawowa skrzynka to właśnie wkrętarka, zestaw bitów, zestaw wierteł do drewna i metalu (od ~3 do ~10, są gotowe zestawy które na początek wystarczą bez problemu), trochę wkrętów do drewna - krótkich i średnich, mały młotek, małe dłuto, nóż tapicerski, śrubokręt krzyżak i płaski, miarka i oczywiście WD-40, taśma izolacyjna i trytytki.

Jak chodzi o ogród to j/w - inny "zestaw" potrzebny do dwóch drzewek i dwóch kwiatków,
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@LZBNZ: kosiarka i podkaszarka to podstawa, przyzwoita piła mechaniczna (elektryczna) jeśli masz drzewa obowiązkowo, sekator też fajna opcja (dwa, krótki i długi), dobry szpadel (polecam Fiskarsa) + motyka i grabki metalowe jeśli będziesz robić grządki, piłka ręczna do drewna. Zapas rękawic i dobrego sznurka oraz dobre gumiaki. To imho podstawa

Siekiera tylko jak będziesz ciał jakieś większe ilości drewna (wtedy dobrze mieć stanowisko z pienkiem), nożyce raczej ci się nie
  • Odpowiedz
@LZBNZ: łopata, grabie, rękawiczki, wiaderka, taczka, podkaszarka, kompostownik, pojemnik na chemie, pojemnik na pierdoły, przedłużacz elektryczny ogrodowy, wąż ogrodowy, bęben na wąż ogrodowy, końcówki do węża ogrodowego, pojemnik na końcówki do podlewania, konewka, łopatka mała, pojemnik na ziemie, narzędzia do pielenia,
  • Odpowiedz
@LZBNZ: Ja bym doradził inaczej - zależy co tam będzie rosło i co w tym ogródku będziesz robić. Niektórzy spędzają tam każdą wolną chwilę pieląc, sadząc, kopiąc i wyszukując sobie zajęć.
Inni raz posadzą i ograniczają się do skoszenia trawy.

Moim zdaniem nie ma sensu zbroić się na zapas co by potem sprzęt leżał nieużywany. Pomieszkaj, zobacz co będziesz robić, kupuj na bieżąco.
  • Odpowiedz