Wpis z mikrobloga

Mirki robię sobie "wyprawkę" bo zakupiłem dom z ogrodem. Nie mam kompletnie żadnych narzędzi i jestem goły i wesoły. Poza kosiarką oczywiście - co się przydaje w ogrodzie? Jakiś sekator, nożyce itd. Dajcie info co często używacie w ogrodzie i nie można się bez tego obejść. Nawet głupia wkrętarka w sumie może się przydać, nie? Mam budżet około 5500zł (bez kosiarki, bo ją już kupiłem) na takie podstawowe narzędzia. Nigdy nie miałem ogrodu, całe życie w blokowisku i dlatego nie mam tego wyobrażenia co przydaje się w ogrodzie.
#kosiarka #budujzwykopem #ogrodnictwo #ogrod #trawnik
  • 67
@LZBNZ standardowe narzędzia do ogrodu i domu to szpadel, wiertarko-wkrętarka(plus jakieś wiertła i bity), siekiera, taka mała łopatka stalowa do kwiatów, grabie docenisz na jesień jak masz drzewa liściaste na posesji albo obok niej, taczka też się przydaje jak jest miejsce na nią.
@LZBNZ: Już Ci robię listę :D
Kosiarkę masz ok - zatem potrzebvujesz miejsce na olej, pojemnik na zlewany olej który się przyda np jako smar do piły łańcuchowej. Po koszeniu warto umyć kosiarkę od dołu.
Vertigo 26 myjka ciśnieniowa 750zł
Kompresor - jak nic nie malujesz to 2tłokowy 50litrów jak malujesz to 2 tłokowy 100l - 500 lub 1000zł Napompujesz też nim koła, basen, piłke wszystko i przedmuchasz sprzety z kurzu
@LZBNZ: a to ogrodowe miały być xD
taczka
jak duza działka traktorek do koszenia z przyczepą
Jak sama trawa to kosiarka automatyczna
rękawiczki
każdy sprzęt z fiskarsa - pamietaj by siekiery nie uzywać tak by rozcinac na kostce bo się stępi
siekierka, grabki, łopatka, sekatorek, nożyce z wysięgiem, grabie
elektryczne sprzęty - elektryczny sekator jak planujesz krzaczki, elektryczne nozyce - robią robotę tniesz nimi wszystko do 0,3 cm średnicy przy tujach
@LZBNZ kup sobie pile szablasta najlepiej bezprzewodowa by swobodnie się poruszać. Zajebista rzecz do podcinania gałęzi i innych tego typu prac.
@LZBNZ: a ja na prawdę polecę traktorek, nawet jakiś mały. Siadasz i jeździsz jak księciunio z piwkiem lub bez, wedle uznania. Nie pchasz tej nieszczęsnej kosiarki w upale, większy kosz, dokupujesz przyczepkę i masz wozidlo.
dokupujesz przyczepkę i masz wozidlo.


@machalsky: A zimą zakłada pług i pyk pyk pyk - ma podjazd odśnieżony.

Ale i tak moim zdaniem opłacalność kupna traktorka zależy od powierzchni i gęstości zakrzewienia ogrodu. ¯\_(ツ)_/¯
@nowekontorly: Mój komentarz był przecież żartem. Wszystko wychodzi w praniu. Niedawno kosiłem trawę, to sporo czasu zajęło mi znalezienie szlifierki stołowej, wsadzenie jej w jebitne imadło, które było pod ręką, a jebitnego zacisku niet, no i naostrzenie tępego i wyszczerbionego ostrza kosiarki, bo inaczej bym tę trawę zmielił a nie skosił.

Co do jakości, to też trzeba po prostu z głową. Na pewno nie warto kupować wyłącznie marketowej chińszczyzny, ale nie
@Nitro_Express: jakąś uzywke za 4k można już wyjaczyc choć... no 4k to mało nie jest. W sumie nie do końca równy trawnik to nie problem. Tanie traktorki mają dość prosty układ smarowania i łatwo zajechać silnik na wzniesieniach.