Wpis z mikrobloga

Hejka, poszukuję kamery monitorującej do mieszkania, w związku z czym proszę o polecenie jakiegoś modelu. Już tłumaczę o co chodzi.
Z niebieskim za 2 miesiące wyjeżdżamy na urlop do Chorwacji, a ja zawsze się stresuję jak jestem daleko od domu, bo nie wiem co się dzieje z moimi kotami. Potrzebuję kamerę, przez którą będę mogła zajrzeć do mieszkania na telefonie i zobaczyć co porabiają koty kiedy wyjadę. Oczywiście codziennie będzie do nich ktoś zaglądał, ale mimo wszystko chciałabym mieć podgląd. Bardzo fajna jest ta kamerka xiaomi 360, jednak czytam opinie, że często rozłącza się z wifi, trzeba ją resetować itp itd, dlatego ona odpada. Dodam, że oboje z mężem mamy telefony z japkiem, to chyba istotne.
#monitoring #kamery #kamera
  • 9
no tylko xiaomi się zawiesza i wtedy trzeba ją ręcznie zresetować, czego nie będę mogła zrobić będąc za granicą.


@peszkowa: a ta opinia to niby skad?
xiaomi 360 mam od 4 lat... 3 lata pracowala ciagiem bez zadnej zwiechy... ale pewno jeszcze "przed zakupem" wiesz lepiej :)
@wish666: nie mowie, ze „wiem lepiej”, przeczytałam dużo opinii w internecie, wiele osób pisze o tym problemie. Również w testach na youtube się on pojawia. Ale skoro nie u wszystkich on występuje to może warto zamówić i przetestować. A jak działa gdy jest się za granicą? Sprawdzałeś to?
@peszkowa: kamerka na oficjalnym firmware wysyła obraz przez chiński server. wiec masz ją dostępna wszędzie za pomocą aplikacji. możesz kamerkę usypiać, załączać, przekręcać itd.
co do rozłączania z wifi to podejrzewam, że nikt nie napisał jak daleko od routera kamera się znajduje. ona nie ma tak silnej anteny jak laptop, jak będzie miała kiepski zasięg to pewno będzie rozłączać się z wifi, jak każde urządzenie.
@wish666: rozumiem, moje wątpliwości trochę zostały rozwiane, internet mam dobry na światłowodzie, do tego kamerka byłaby raczej blisko routera, także chyba po prostu zamówię i przetestuję sama :) dzięki