Wpis z mikrobloga

Hejka! Odkąd urodziła mi się córka, regularnie odkładam na jej konto kasę. Docelowo tych pieniędzy nie zamierzam ruszać przynajmniej do jej osiemnastych urodzin. Martwi mnie olbrzymi inflacja dlatego tez myśle o zakupie złota. Np raz w roku po uzbieraniu konkretnej kwoty. Stad moje pytanie, gdzie najlepiej kupić złoto i w jakiej formie? Sztabki, monety? #zloto #oszczedzanie
  • 117
@Niechcemisie89: Ale złoto to nie jest coś co chroni przed inflacją, tradycyjnie jest uznawane jako aktywo będące anty-koniunkturalne, czyli jak wszystko spada w trakcie kryzysu to złoto zyskuje, jak wszystko idzie w górę to złoto trzyma wartość (ale niekoniecznie powyżej inflacji). Jeśli chcesz bez ryzyka mieć ochronę przed inflacją to kupuj jej obligacje indeksowane inflacją - https://www.obligacjeskarbowe.pl/oferta-obligacji/obligacje-12-letnie-rod/rod0533/ są jeszcze takie same 6-letnie, które płaca trochę niższy procent. Inb4 państwo może upaść
@Niechcemisie89 widziałem że oprócz znawców giełdy, ktoś cię straszył że państwo może zarekwirować złoto. Zdarzyło się tak w historii Polski. Jeżeli chcesz tego uniknąć to część złota kup za bitcoiny na bullion79.com zapłać bitcoinem i zamów do paczkomatu na nazwisko Robert Biedroń. Panstwo nie odnotuje transakcji a ty masz wymarzone monetki.