Wpis z mikrobloga

Hejka! Odkąd urodziła mi się córka, regularnie odkładam na jej konto kasę. Docelowo tych pieniędzy nie zamierzam ruszać przynajmniej do jej osiemnastych urodzin. Martwi mnie olbrzymi inflacja dlatego tez myśle o zakupie złota. Np raz w roku po uzbieraniu konkretnej kwoty. Stad moje pytanie, gdzie najlepiej kupić złoto i w jakiej formie? Sztabki, monety? #zloto #oszczedzanie
  • 117
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rouli: To o jakim napychaniu kieszeni ty mówisz. Z całym szacunkiem dla tego Pana to jest to zwykły pracownik którego nawet nie ma w radzie wiec o napychaniu kieszeni raczej ciężko mówić.
  • Odpowiedz
@Niechcemisie89: Musisz bardzo uważać jak kupujesz złoto żeby się nie okazało, że potem nikt tego nie chce po normalnej cenie odkupić bo nie wiadomo co to. Takie małe, regularne zakupy to chyba najlepiej monety ale tylko te kilka najbardziej znanych jak krugerrand, filharmoników czy amerykańskie orły bo wtedy masz pewność, że bez problemu je zweryfikują przy odsprzedaży.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bordomir: niby masz rację ale, jeszcze przecież nie tak dawno, ubezpieczenie na życie nie pomogło Żydom w przetrwaniu Holocaustu. A złoto czasem pomagało.
To oczywiście ekstremalna sytuacja ale Europa w latach 30 też uważała się za nowoczesną cywilizację a po I wojnie światowej mówiono, że kolejnej takiej już nigdy nie będzie. O holocauście w Europie lat 90 też już niewielu pamięta.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niechcemisie89: żadne akcje, inwestycje giełdowe, czy obligacje. Albo nieruchomości (garaż murowany chociażby) albo obczaj antyki, to nigdy nie traci na wartości. Rzeźby z brązu, mosiądzu, obrazy, mosiężne zegary itd. Serio.
  • Odpowiedz
@rouli: Ja nie wiem czy ma premie czy nie ale nawet jakby miał to podejrzewam ze nie są to pieniądze które mogłyby napchać kieszenie haha, ale jak dla ciebie przytycie świadczy o tym ze koleś ma dużo pieniędzy to ja więcej pytań już nie mam
  • Odpowiedz
@rouli: gosciu poczytaj sobie co grozilo za posiadanie zlota kiedys
zlota sie nie oplaca trzymac za 15 lat taki podatek ci wporwadza ze sie poplaczesz i stracisz
rzad chce miec kontrole nad zlotem tak samo jak nad bitcoinem
  • Odpowiedz
@Niechcemisie89: poświęć pare wieczorów i się doedukuj w tym temacie to dobrze na tym wyjdziesz. Jak zrobisz po łepkach i słuchając wykopków to kupisz jakieś monety z dużym premium + od jakiegos drogiego dilera. W terminie 18 lat to wypadałoby kupić tez trochę srebra, jak nie chcesz się tym bawić tylko odłożyć pieniądze to najtańsze monety bulionowe 1oz

Jakbys jednak wybrał edukacje to podsyłam fajny kanał na temat inwestowania w
  • Odpowiedz
@Niechcemisie89: Nie, przecież kupując działkę na hipotekę za 40-50k i za te 20 lat może być warta 200k. Przecież nie kupujesz z gotowymi mediami tylko kawałek ziemi w pipidówie. Całkowite koszty kredytu wyjdzie Ci z 15-25k (ja przelewam pełne 500 zł i nadpłacam go zwyczajnie).
  • Odpowiedz