Wpis z mikrobloga

Panowie mam problem z graniem kostką. Uczyłem się grać palcami i jest spoko, ale cicho. Więc postanowiłem spróbować z kostka i jest dramat. Trzeci dzień po 2,5h uczenia prawidłowego grania i trzymania kostki. W dół już trochę ogarnąłem, najbardziej mi nie wychodzi granie w górę. No nic się nie poprawia, jedna zagra głośniej drugą pominę no ku*** dramat. Na palcach lubię sobie grać prosty utwór
radioactive jak ten jegomość, ale z kostka nic nie wychodzi. Nie mam pojęcia co robię źle. Raz złapie za mocno, raz za lekko i kostka ucieka. Coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że chyba sam się za dużo nie nauczę.
#gitara #gitaraelektryczna
  • 8
@Odludek_Odludny: Słaby ze mnie ekspert, bo brzdąkam od pół roku, ale na wszystko jest odpowiedź -ćwiczyć. Pajączki i kostkować do skutku. Codziennie ćwiczyć po te 15 minut do wprawy, aż pamięć mięśniowa zacznie działać. 3 dni to krótko. Cierpliwości trzeba
@Odludek_Odludny: Trzy dni dopiero uczysz się grac kostką , spokojnie, daj sobie czasu. Przede wszystkim, przetestuj sobie parę rodzai kostek, naucz się ją dobrze chwytać, najlepiej nauczyć się właśnie wykonując różnego rodzaju ćwiczenia rozgrzewające, pajączki, pentatoniki itp. Nie śpiesz się, powoli zwiększaj sobie tępo.

Ja gdy gram jakieś utwory w których są akordy to kostkę trzymam lżej, wtedy ona tylko delikatnie muska struny , natomiast gdy mam do zagrania jakiś riff
@Odludek_Odludny Granie na gitarze wcale nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Poszukaj sobie ćwiczeń na yt w stylu "altenate picking", bo one dobrze rozwijają nawyk prawidłowego grania i ćwicz(najlepiej z metronomem). Pewność chwytu kostki i poprawne uderzanie odpowiednich strun przyjdzie z czasem. Zaufaj mi, bo też na początku swojej gitarowej drogi wydawało mi się, że ja tego nigdy nie ogarnę.
Polecam kostkę