Wpis z mikrobloga

@rowerek404 @Medonix: OK, to nie orientowałem się nawet, że był taki problem, a nie szukałem info bo mnie to nie dotknęło - wszystkie gry jakie do tej pory odpalałem nie miały najmniejszego problemu z przeniesieniem sejwów z chmury.
Natomiast sam fakt płacenia za chmurę mnie jakoś nie boli - 15 ziko miesięcznie w tym dwie, trzy gry, dla mnie nie najgorszy deal. Przecież xboksiarze I TAK płacą za GPU
  • Odpowiedz
@greven: > Są póki co raczej takie same/podobne - napiszesz, że kupisz kod z Argentyny - ja też mogę kupić grę z Tureckiego PSNa, albo używkę i sprzedać dalej ¯_(ツ)_/¯

I mieć rozwalone gry po różnych kontach, no można ale co kto lubi. Na równi bym tego nie stawiał

No przecież podejście do konsumenta właśnie teraz mają zgapione z MS, tyle że z ery XOne
  • Odpowiedz
I mieć rozwalone gry po różnych kontach, no można ale co kto lubi. Na równi bym tego nie stawiał


@Medonix: No, całe dwa lub trzy konta do kupowania, wszystkie konta masz na jednej konsoli i grasz ze swojego głównego - strasznie skomplikowane. Nie ma to za to jak zakładać setne konto dla GPU za 4 ziko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

kompletnie nic nie robili przez tyle lat, że teraz są mocno z tyłu i dalej z tym nic nie robią

Czemu do tej pory nie rozwinęli czegoś w czym sami byli pionierami? To jest zagadka na którą odpowiedzi nie znają najstarsi górale. Nie wiem natomiast, czy są aż tak bardzo z tyłu, bo skopiować model biznesowy nie jest dla nich jakaś wielka rozkmina. Problem polega na tym, że MS to kolos finansowy z własnymi serwerami i bezdenną sakwą z której mogą dokładać do interesu - bo oni do niego dokładają i to jest fakt który chyba tylko najwieksi fanboje będą negować. Sony musiałoby to zrobić w nieco inny sposób, aby wychodzić chociaż trochę na zero - nie mogą sobie pozwolić na ładowanie setek milionów dolarów w gry AAA, a później rozdać je w abonamencie
  • Odpowiedz
@greven:

No, całe dwa lub trzy konta do kupowania, wszystkie konta masz na jednej konsoli i grasz ze swojego głównego - strasznie skomplikowane. Nie ma to za to jak zakładać setne konto dla GPU za 4 ziko ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Kto co lubi, ja wole mieć wszystko w jednym miejscu niż w 3 ale nie twierdzę, że to jakiś
  • Odpowiedz
tylko czemu miało by to kogokolwiek aktualnie obchodzić, jako konsument to dla mnie tylko plus, ogólnie każdy racjonalnie myślący wie, że ms jest tak dobry w tej generacji bo MUSI się starać.


@Medonix: Po prostu chodzi o rozsądek - Sony nie ma możliwości aż tak sypać hajsem. Dlatego pewnie mają większy problem z konceptualizacją działającego formatu podobnego do GamePass przy którym nie pójdą z torbami, a klienci będą zadowoleni ( ͡° ͜ʖ ͡°) GP to jest bardzo fajny koncept, chociaż wydaje mi się, że jego wartość była nieco przeceniana przez fanów xklocka - obecnie jest ciekawsza przez tytuły Bethesdy i EA, no i nadal najbardziej atrakcyjna jest obietnica gier first party na premierę, ale to nadal przed nami. Ze strony Sony nie łudzę się, że będą dodawać tytuły first party na premierę, bo za dużo w nie inwestują, ale ciekaw jestem co w ogóle z tym wymyślą - jakby zrobili combo z PS+ i biblioteką podobną do PSNow za jakieś sensowne pieniądze, to dla mnie git.

ja też zawsze mam dwa auta elektryczne w domu i nie rozumiem tych co narzekają, że elektryka się nie da szybko zatankować
  • Odpowiedz
@Fiodooor: W ostatniej generacji miałem xboxa. Series X tez mam od premiery i to był największy błąd. Konsola do grania w multiplatformy gdzie w obozie Sony mam tyle zaległości w postaci naprawdę fajnych historii do ogrania. No ale co ja wam mam mówić skoro jeszcze rok temu gadałem tak samo. Kwestia przełamania się.
W dodatku liczę, ze serio będzie w co grać w następnych latach na Series X, tak żebym
  • Odpowiedz