Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 41
@Poldek0000: Czeski rząd uważa, że rozbudowa kopalni węgla brunatnego Turów wyrządza szkodę obywatelom Czech i zaskarży Polskę przed Trybunałem Sprawiedliwości UE. Będzie się też domagać natychmiastowego wstrzymania wydobycia.

„Długo starałem się rozwiązać ten spór nie wchodząc w sądowe utarczki”, powiedział w poniedziałek (22.02.21) szef czeskiej dyplomacji Tomász Petrzíczek. Jego zdaniem kopalnia Turów ma negatywny wpływ na życie dziesiątków tysięcy mieszkańców graniczących z Polską regionów wokół miast Gródek nad Nysą (Hradek nad
już dziś w Wiadomościach o 19:30: jak Czesi zabrali nam Zaolzie w 1919 r., blokowali dostawy broni w 1920 r., chcieli nam zabrać Kotlinę Kłodzką w 1945 r. i jak mocno antypolski był Masaryk - bohater narodowy Czechów.

@galicjanin: Nie zapomnij że chcą sobie przywłaszczyć Janosika, no w sumie nie przywłaszczyć i nie Czesi ale niesmak pozostaje.
już dziś w Wiadomościach o 19:30: jak Czesi zabrali nam Zaolzie w 1919 r., blokowali dostawy broni w 1920 r., chcieli nam zabrać Kotlinę Kłodzką w 1945 r. i jak mocno antypolski był Masaryk - bohater narodowy Czechów.


@galicjanin: I będzie jeszcze o tym, że Czesi chcą nam ukraść siłą Polskie firmy bo podstępnie i wrogo mają niższe podatki niż w Polsce xD A, zapomniałem że porywają nam też lekarzy xD