Wpis z mikrobloga

Epoka zimnej wojny to okres absolutnej rywalizacji między dwoma potężnymi supermocarstwami politycznymi i blokami ich sojuszników. W cieniu tej walki toczyła się gra równie zażarta, choć już nie tak krwawa. Gra, w której obie strony miały swe „agentury” na całym świecie, ale prowadziły walkę zupełnie innymi środkami i metodami. Tutaj też ścierały się dwa supermocarstwa – religijne i polityczne. Watykan ścierał się o „rząd dusz” z (w założeniu ateistycznym) ZSRR.

Link do znaleziska - Przyjazny, neutralny czy wrogi? Stosunek Watykanu do ZSRR w okresie zimnej wojny

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają się Tobie się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #swiat #liganauki #zainteresowania #swiatnauki #zsrr #polska #rosja #komunizm #europa #watykan #kosciol #religia
Pobierz
źródło: comment_1621580026xb53QX9P37eXwhHiOIu5LC.jpg
  • 38