Wpis z mikrobloga

@Nacr00xx: Wydaje mi się, że władze komunistyczne motywowały ludzi do wybitnych osiągnięć podobnie jak motywuje kapitalizm, tylko było to zdecydowanie mniej efektywne. W ZSRR bardzo dużo zasobów szło na obronność, więc przy okazji musiały powstać jakieś wynalazki ale w małym stopniu korzystali z tego zwykli ludzie. Właściwie nie przychodzi mi do głowy żaden wybitny wynalazek, który nie miał żadnego powiązania z obronnością.
@r4do5: Kubańska biotechnologia rozwinęła między innymi szczepionkę na zapalenie opon mózgowych B, wyeksportowała do ponad 30 krajów szczepionkę na zapalenie wątroby typu B i opracowała pierwszą syntetyczną szczepionkę zapobiegającą zapaleniu płuc i zapaleniu opon mózgowych, wszystko po kosztach znacznie niższych niż te oferowane przez producentów amerykańskich, czy europejskich.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Nacr00xx: wnioskuję, że ten ktoś zarządza jakąś firmą, która produkuje leki, tak? Skoro twierdzi, że podwyżka ceny spowoduje tego, że ludzie ten lek przestaną kupować. Wychodzi, więc na to, że ten lek jest dosyć ważny. Być może ratujący życie. Wychodzi, więc na to, że w kapitalizmie prywatna forma stworzyła lek, który wydłużył życie o kilka kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. W socjalizmie lek by nie w ogóle nie powstał, ludzie umierali by
@resuf: @Nacr00xx: Lek o którym mowa to z tego co pamiętam lek dla ludzi chorych równocześnie na AIDS i toksoplazmozę. Dużo czytałem na ten temat kiedy to była gorąca sprawa i takich osób jest podobno garstka w USA w danym momencie (jeżeli dobrze pamiętam to dosłownie kilka osób).

Firma mogła albo zupełnie wycofać się z produkcji tego leku, albo podnieść cenę tak, żeby się opłacało w ogóle utrzymywać produkt w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nacr00xx: Ten kto rozwiąże problem takich rzeczy jak.
Gdzie jest granica pomiędzy zyskiem CEO bo założył biznes i podejmuje trudne decyzje a wyciskaniem pracownika za minimalną biorąc wszystko dla siebie.
Jak mieć ciastko i zjeść ciastko by naukowcy robili leki a potem były dostępne dla wszystkich. Skąd wziąć kasę na badania i jak na tym uczciwie zarobić ?