Wpis z mikrobloga

@Azaajaszz: wiedziałem, ze ktos powie co najmniej Banach i matematycy lwowscy. I masz rację, że tacy Polacy byli - tylko obok Einsteina, Bohra czy Watta to niestety oni bledną. Jeżeli weźmiesz nazwiska tych najbardziej znanych i tych dzięi którym mamy współczesny świat to niestety liczba Polaków - sławnych naukowców jest nieproporcjonalna do ilości Polaków ogółem.

To nie jest śmieszne nic a nic, ale samochód, rakieta, bomba atomowa, tranzystor, maszyna parowa czy samolot - niewielu Polaków w tych historiach. A ilu było polskich filozofów rangi nawet nie Nietschego ale Rand?

Weźmy po prostu podręcznik do liceum z każdego przedmiotu i ilu jest Polaków w każdej dziedzinie (wymienionych dzięki zasługom, a nie bycie
JimNH777 - @Azaajaszz: wiedziałem, ze ktos powie co najmniej Banach i matematycy lwow...

źródło: comment_1621515938fkHodEUXr4tLZxshxK5F6U.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
natomiast Skłodowska Curie jest jedyną polską podwójną noblistką


@powaznyczlowiek: Mówienie o niej z taką dumą że to polska naukowiec to trochę naciąganie. Poza tym że pochodziła z PL to nic jej nie łączyło z tym krajem. Zresztą wtedy nie było takiego kraju jak Polska.
  • Odpowiedz
Curie do 24 roku życia uczyła się w Polsce, potem dopiero wyjechała do Paryża. Uważając, że była Francuzką tylko dlatego, że wyjechała i sukces noblistyczny uzyskała w Francji jest idiotyzmem, jak wszystko co do tej pory napisałeś pod tym wpisem. Nawet twój przykład z piłkarzami nie pasuje tutaj XD


@Dziekciu: Polska wtedy nie istniała; Królestwo Polskie, z którego wyjechała, przestało istnieć, a Polska potem nie dała jej nawet obywatelstwa. CHRUM,
  • Odpowiedz
@kuhhhwaaa_spock: co to za osobiste podjazdy, uraziłem twoje zadupie bucu? Co w moim komentarzu było nieprawdziwe? Kiedy Curie była w ojczyźnie kobieta była inwentarzem domowym bez jakichkolwiek praw (prawa kobiet 1918), a co dopiero żeby zdobyła wykształcenie czy zgodę na badania.
  • Odpowiedz
@PanManieglev nie mówimy tu o obywatelstwie a narodowości, pochodzi z etnicznie polskich terenów, urodzona w etnicznie polskiej rodzinie, ucząca się w m.in. latającym uniwersytecie. W Francji mimo ogromnych sukcesów naukowych nie była członkinią francuskiej akademii naukowej bo była cudzoziemką. CHRUM CHRUM ALE FRANDZUZKA PANI NAUKOWIEC
  • Odpowiedz
@Panas czyli fakt że badania i sukces naukowy zdobyła za granicą odbiera jej narodowość Polską? weź się przejdź i dotleń na świeżym powietrzu trollu XD
  • Odpowiedz
@Moisze nic a nic jej nie łączyło, 24 lata kobieta przeżyła na polskich terenach, potajemnie uczyła dzieci, uczęszczała na podziemnego uniwersytetu. No ale nic jej z tym krajem nie łączyło ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Panas < pani Mangan Srangan nie była polskim, tylko francuskim uczonym. W Polsce kobietę naukowca wtedy chłopstwo spaliło by na stosie jako wiedźmę, więc uciekła tam gdzie dano jej wykształcenie i możliwość badań, a teraz wszyscy "a bo to polga przeciez, to nasze jest chruum" >
To są fakty i to jest poziom XDD nie ośmieszaj się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kuhhhwaaa_spock: Merytoryczny komentarz zawierający fakty historyczne Vs twoje "XD" i osobisty atak, jesteś bucem i autentycznie mi przykro za ciebie.

U nas nie wolno było jej pracować. Nie wolno było jej głosować. Nie wolno było jej przyjąć na uczelnie. Gdyby została w chlewie osiągnęła by najwyżej drugie miejsce w kolejności do balii z wodą po głowie rodziny. W zacofanym polskim kraju pokazywali by ją palcami że zachciało się jej uczyć
  • Odpowiedz