Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kiedys_Mialem_Fejm: no i nie zdziw się, jeżeli ten gamoń napiszę:

No jest Niemcem, bo w polskich klubach by tego nie osiągnął


XDDD

Ten człowiek jest jak negatyw tych wszystkich błaznów, którzy walą sobie konia na fejsbuku w komentarzach i wypisują "Polish power" zamiast "gratulacje, fantastyczny występ". To jest ten sam rodzaj upośledzenia.
  • Odpowiedz
Curie, Chopin i inni którzy byli zmuszeni wyjechać z Polski żeby cokolwiek osiągnąć, nie mogą być nazywani Polakami, bo Polska w niczym im nie pomogła,


@OddajButa123: Nie ma to jak wyjechać z kraju którego nie ma na mapie. xD

ale tu nie chodzi o wiek, tylko o to co im dało wyjechanie do danego kraju, to Francja ukształtowała piłkarsko tych zawodników, i to Francja ukształtowała Curie jako naukowca

I to, że ktoś osiągnął sukces w innym kraju sprawia, że magicznie zmienia się jego
  • Odpowiedz
@Lune: Polacy zawsze mistrzem świata, a jak dochodzi do nazwisk to pustka. Ja wymieniłbym Banacha, a potem yyyy no, ten tego, laser niebieski Polacy wymyślili i grafen ;)
Taka specyfika tego kraju, Kopernika chcieli spalić, Kluskę zbankrutowali. Lepiej się nie wychylać i na lewo robić swoje, mówię ci Pioter ;)
  • Odpowiedz
@Lune: ale Polska nie ma naukowców ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jest ciekawy fenomen i ja nie mówię tego by jeździć po Polsce czy Polakach, ale któryś z magazynów typu newsweek, nie pamiętam już czy to był Time czy The Economist itp. zrobił zestawienie najważniejszych ludzi nauki w historii świata z podziałem na kraje. I Polska miała jedynei zasługi w "literatura piękna" co widać po naszych
  • Odpowiedz
  • 2
@Panas xd ale Ty durny, wtedy to byliśmy pod zaborami więc co Ty do Polski masz? BTW we Francji miała właśnie problemy przez to że jest kobietą. Wcale jej za darmo tego wykształcenia nie dali, była pierwszą kobietą z profesurą na tej uczelni (o ile dobrze pamiętam) i wcale nie pojechała tam gdzie chciano jej coś dać...

No nic się nie zgadza
  • Odpowiedz
zrobił zestawienie najważniejszych ludzi nauki w historii świata z podziałem na kraje


@JimNH777: to to chyba jakoś mało wiarygodne było albo nie uznawało Polakow za Polaków w 1795-1918. Wystarczy wspomnieć o Łukasiewiczu, który nota bene rozpoczał wykorzystanie ropy naftowej czy np. Czerskiego, któremu zawdzięczamy opis tego #!$%@?ńsko wielkiego kawałka Rosji, do którego nikt nie chciał iść. Podobnie Karpiński i jego komputer (tutaj może nie zrewolucjonizował zbyt wiele bo PRL (
  • Odpowiedz