Wpis z mikrobloga

Odkąd powiększyli strefę płatnego parkowania w #szczecin, to #januszeparkowania parkują tuż zaraz za strefą, zderzak na zderzaku, często na zakazie (a potem blokada od SM). Ale dzisiaj to przebili samych siebie (i to dosłownie - obstawiam, że wina tego z hakiem). Oczywiście za zakrętem w strefie pełno wolnych miejsc.
#stopcham
Pobierz KazimierzWielki - Odkąd powiększyli strefę płatnego parkowania w #szczecin, to #janus...
źródło: comment_1621425972iBUx7Xwi3UZZTyS1wnTu0S.jpg
  • 18
Ktoś się orientuje co robić z takimi asami? Ostatnimi czasy jakaś plaga na Piastów mi się zdarza ludzi, który wtarabanią się a Ty później kręć i po kilka cm przód tył. Geniusz z poniedziałku tak mi zaparkował ostatnio, że bagażnika nie otworzyłem żeby zapakować torby.
@mat_pl: Tutaj jest patologia, ale zarazem często jest też patologia w drugą stronę tj. kierowcy zostawiają pół metra z przodu, pół metra z tyłu i przez to zamiast 3 samochody zmieszczą się tylko dwa.

Niestety :)
@Micho_master: akurat robię tak, że w przodu lub z tyłu staram się zostawić tyle miejsca żeby ktoś nie miał trudności z wyjechaniem. Nawet mam taki nawyk, że jadąc zerknę sobie najpierw jak wygląda sytuacja z przodu i z tyłu z innymi autami i wtedy na tej podstawie określam bezpieczny odstęp. Nie denerwuje mnie sam fakt kręcenia na X razy bo rozumiem sytuację braku miejsc parkingowych przy pałacu młodzieży, ale mój #!$%@?
b@mat_pl: I to jest prawidłowo :). Brawo dla Ciebie.

@silentguy: Kolega chyba nie zrozumiał :). Jest wiele takich miejsc przy parkowaniu równoległym (patrz choćby często szpital na pomorzanach) gdzie wielu kierowców zostawia zbyt duże odstępy pomiędzy samochodami. Przez to dużo mniej samochodów może zaparkować :).
@krolowamonika: Jak każde dziecko na wykopie, może #!$%@?ąć dowolny mit, a zapytane o przykład, zawsze daje tą samą odpowiedź. Znajdz se. No to cię zmartwię, od dawna tak się nie parkuje, więc misiu nie powielaj dalej tego mitu, bo się ośmieszasz.
@Mirusek: W większości aut z elektrycznym hamulcem postojowym zaciąga się on automatycznie po zgaszeniu silnika. Co więcej będąc we Włoszech nie widziałem parkowania zderzak w zderzak.