Wpis z mikrobloga

Jeden ciekawy zarzut designowy pod znakiem "ale dlaczego" jaki mi się przypomniał z dupy o #cyberpunk2077 jest zupełny brak opcji na widzenie w ciemności.
Ani prozaicznej latarki ani żadnej "zwykłej" noktowizji. Jest ciemno i ch*j - w świecie gdzie pewnie 90% z pierdyliarda dildosów porozrzucanych w świecie gry ma LEDy RGB wbudowane a ja mam oczy pozwalające widzieć przez ściany, nie mam opcji widzenia w ciemności.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@slums: taka ciekawostka - tryb noktowizji z CODA ( zmodyfikowali silnik gry i fajnie to wyglada ) zabiera 15 - 20 fps. Trochę słabo widze w CP podobne rozwiazanie. A szkoda bo noktowizja w Codzie fajnie dziala
  • Odpowiedz
@cin123654:
Generalnie specyficzna implementacja jest mi obojętna byleby coś było. Nawet W3, który miał 10 jaskiń i 3 lochy na krzyż w całej grze dawał graczowi pochodnie, latarnie i eliksir kota. Gdzie CP w zasadzie nie ma żadnego usprawiedliwienia.

W sumie jak ktoś ogląda strimy Tosta i Sasquatcha to niech im podrzuci pomysł, może po 6 miesiącach dorobią.
  • Odpowiedz
@slums: to będziesz dodatkowo podczas rozmowy oprócz losowego kucania, oślepiał rozmówcę bo tak z bindują klawisze ;).
A i właśnie narzekanie "czemu NPC nie reagują na latarkę skoro Alyx w half life 2 to robiła"
  • Odpowiedz
@Rad-X:
Swoją drogą, jak mnie pamięć nie zawodzi, Alyx reagowała na latarkę dopiero w Episode 1 i potem to było chyba przeniesione do bazowej gry ale oryginalny HL2 tego nie miał.
  • Odpowiedz
@slums: ja spotkałem się z opinią, że brak noktowizji to celowe zagranie aby niektóre sceny miały swój klimat.

@cin123654: ale wiesz, że w cymbergaju jest noktowizja i nie pożera ona żadnych FPS bo to po prostu kolorowy filtr z bajerami rozjaśniający ekran?? I do tego występuje w kilku wariantach.
pablo397 - @slums: ja spotkałem się z opinią, że brak noktowizji to celowe zagranie a...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cin123654: myślę że oni mają dość grafików, tym bardziej że pewnie każdy stazysta potrafi takie coś zrobić a silnik to wygeneruje bez zająknięcia. Brak noktowizji to IMHO celowe działanie.
  • Odpowiedz