Wpis z mikrobloga

Krótkie podsumowanie średniorzetelnego, ale przynajmniej nieobiektywnego testu świeczek z lidla o zapachu waniliowym. Tańsza (lewa) za 4,49 PLN, droższa za 5,49 PLN. W obu przypadkach deklarowane do 30h świecenia.
Subiektywnie przez większą część testu droższa miała minimalnie większy płomień. Pierwsza (tańsza) zgasła po 38h45m. Test przebiegał bez zakłóceń przez 39h50m po czym musiałem zgasić drugą by nie pozostała bez nadzoru. Wczoraj wieczorem próbowałem zapalić jeszcze raz obie. Z tańszą się nie udało - knot rozpadł się, druga świeciła przez 8 minut. Tutaj popełniłem błąd. Powinienem rozgrzać wosk przed zapaleniem by warunki testu były jak najbardziej zbliżone do tych sprzed przerwania go. Tak też zrobiłem w kolejnej próbie, pierwsza bez sukcesu, druga paliła się jeszcze 25 minut, co dało łączny czas 40h23m.
Krótka kalkulacja: koszt świecenia tańszej to ~11,58 gr/h, droższej ~13,59 gr/h.
Co do zapachu się nie wypowiem, dla mnie bez różnicy.
Na składach się nie znam, na zdjęciu w komentarzu widać opis tańszej.
Moja opinia: jeśli nie widać różnicy wybór jasny jak świeczka. Jeśli czujesz różnicę w zapachu możesz kierować się tym subiektywnym parametrem. Jeśli chcesz przy kasie być prestiżowy (na karcie cenowej droższa świeczka ma w nazwie premium), wybór również prosty.

#lidl #test #swieczki i #qualitycontent ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Link do dziennika: https://www.wykop.pl/wpis/57553025/nikomu-niepotrzebny-test-swieczek-z-lidla-zapach-w/
JezelyPanPozwoly - Krótkie podsumowanie średniorzetelnego, ale przynajmniej nieobiekt...

źródło: comment_1621321583zjtR8XnHdfUZNyhV5xNA8P.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JezelyPanPozwoly: pracowałem w fabryce świeczek w Polsce która robiła masówki np. dla Ikei i jyska. Teraz pracuje w UK też na świeczkach tylko np takich co cena czasami sięga 100f za świeczkę. Jak masz pytania jakieś mogę odpowiedzieć
  • Odpowiedz
@JezelyPanPozwoly: xD
Parę miesięcy temu stwierdziłam, że założe swój własny biznes świeczkowy, ale najpierw sobie potestuje jak to się robi. W ciągu 2 tygodni dowiedziałam się ile mogłam i kupiłam wszystko co potrzeba (poszło na to mase kasy). Skończyło się na 4 świeczkach, bo okazuje się, że to jest cholernie ciężkie i trzeba mieć w domu odpowiednie warunki. Dodatkowo grupki wsparcia na facebooku to rak ale przynajmniej sporo się z
  • Odpowiedz