Wpis z mikrobloga

Pewnie już niektórzy z was słyszeli lub nie, ale Woźniak tworzy 'wiedźmin: stary świat'. Przygodowa gra planszowa w uniwersum wiedźmina dla 1-5 graczy. Kampania zaczyna się 25 maja, a planowana premiera jest na rok 2022.

W grze będziemy sobie chodzili wiedźminem po mapie, budowali talię, zwiększali sobie w czasie rozgrywki atrybuty, walczyli z potworami oraz innymi wiedźminami, grali w pokera, wykonywali zadania fabularne opisane na kartach. W tytule jest interesująca mechanika eksploracji, gdzie dobieramy karty niczym karty rozdroży z martwej zimy, gdzie gracz siedzący obok czyta nam tło fabularne, a my podejmujemy jakąś decyzję, która ma swoje konsekwencje w przyszłości. Karty są pisane przez redów, także patrząc po wiedźminie 3 nie ma się co martwić o teksty.

NIESTETY talia ma tylko 72 karty eksploracji co uważam za słaby wynik, bo szybko będzie można spamiętać co się bardziej opłaca na danej karcie. Mam nadzieję, że powiększą przynajmniej dwukrotnie ilość kart eksploracji.

Dodatkowo gierka przez właśnie te karty i walkę, która jest oparta o talie kart zajmuje graczy, którzy czekają na swoją turę. Jest to o tyle fajne, że nawet te dłuższe tury mogą się tak nie dłużyć, bo coś zrobiliśmy związanego z grą w oczekiwaniu na naszą kolej.

Co myślicie mirki? Będzie hit czy rozczarowanie? Zamierza ktoś w was wspierać?

https://www.youtube.com/watch?v=WRWvrcYFqrk - wideo z prezentacji gierki na GametrollTV

#gryplanszowe #grybezpradu
lizakoo - Pewnie już niektórzy z was słyszeli lub nie, ale Woźniak tworzy 'wiedźmin: ...

źródło: comment_1621249920L7JKmPaWDVKlmvCLdoTjnX.jpg

Pobierz
  • 41
@lizakoo ja zamierzam wesprzeć. Na pewno będzie lepszy niż planszowy wiedźmin Trzewiczka. Grafika, modele robią na mnie pozytywne wrażenie, widać spójność z grami CD Projektu. Również przygody - karty eksploracji dają klimat. Co mi się nie podoba, to łatwość podróży. W jednej turze można przejść przez cały kontynent.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lizakoo: kolega juz pyta czy bierzemy na spółkę "bo wiedzmina to trzeba" ale trochę sie waham. Pewnie cena będzie konkretna i kolejne pieniądze zamrożone - patrze na ciebie Etherfields.
Na 4-5 graczy downtime i tak pewnie bedzie spory, mimo tego, że bedzie sie obsługiwać walkę potworem.
@uFo-: Też się zastanawiałem po co jest możliwość tak dalekiej podróży, ale to się wyjaśni jak zobaczę pełny gejplej.

@kojiko z tego co widziałem, to gra dwuosobowa poza tym, że będziesz częściej się bił między sobą jest dosyć spoko opcją, bo nie grając swojej tury jesteś tym potworem, który chce dokopać przeciwnikowi. Odpada obstawianie walk. Nie jestem w stanie określić jak wygląda balans w związku ze zwycięstwem przy rozgrywce dwuosobowej.
@panpikuss: To w sumie bolączka każdej gry dla 4-5 graczy. Trzeba też wziąć pod uwagę z kim się gra, bo jeden zrobi turę w 2 min, a drugi zacznie wydawać klasyczne "EMMMMMMMMMMMMMMMM" i po 5 minutach nadal nie wymyśli co chce zrobić.
talia ma tylko 72 karty eksploracji co uważam za słaby wynik, bo szybko będzie można spamiętać co się bardziej opłaca na danej karcie


@lizakoo: z tego co słyszałem tych się nie dociąga tak dużo i nawet po wielu partiach rzadko się zdarzy ze ktoś zapamięta wybór
@lizakoo: zamierzam wesprzeć pierwszego dnia w wersji Deluxe - z figurkami potworów zamiast kartonowych znaczników.
Co do kart eksploracji, to myślę że zapamiętanie rezultatów nie będzie tak proste - część z nich odsyła do 56 kart zdarzeń, co jeszcze bardziej różnicuje wybór. Do tego Wookie wspominał, że karty czasami nie będą miały żadnego efektu na gracza (tak po prostu, lub efekt będzie kazał stracić coś, czego gracz nie posiada - miksturę,
@Snaki: Z tego co mówi na ww. filmiku wookie, to w 2giej fazie ruchu właśnie albo dociągasz kartę eksploracji, albo walczysz z potworem także dociąga się je praktycznie co turę dopóki nie jesteś odpowiednio silny na walkę

@pepsik: Ja mam taki problem, że pamiętam. Czy to karty rozdroży, czy to karty eventów z betrayala. Pamiętam to od pierwszego przeczytania. Mogę rok nie grać, a czytając kartę po 2ch zdaniach już
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pepsik: zapewne za sprawą Tytanów, gdzie poza figurkami ponoć nie ma nic specjalnego.
Może nie tyle, że są słabe, co przeciętne jak na swoją cenę. Aczkolwiek piszę tylko co sam czytałem głównie na forum, bo sam w żadną jego grę nie grałem.
@pepsik: Pomijam starsze projekty jak np. Mercurius, bo miały prawo być słabe. Z nowych mamy beznadziejną Valhallę oraz Tytanów, którzy chyba właśnie spływają do wspierających, ale głównie to widzę ich oferty dalszej sprzedaży. Dlatego tutaj też będzie to maksymalnie ładny średniak bez sensownej mechaniki, jakaś prosta turlanka. Swoje zarobią, target na to się znajdzie, win-win.