Wpis z mikrobloga

Pewnie już niektórzy z was słyszeli lub nie, ale Woźniak tworzy 'wiedźmin: stary świat'. Przygodowa gra planszowa w uniwersum wiedźmina dla 1-5 graczy. Kampania zaczyna się 25 maja, a planowana premiera jest na rok 2022.

W grze będziemy sobie chodzili wiedźminem po mapie, budowali talię, zwiększali sobie w czasie rozgrywki atrybuty, walczyli z potworami oraz innymi wiedźminami, grali w pokera, wykonywali zadania fabularne opisane na kartach. W tytule jest interesująca mechanika eksploracji, gdzie dobieramy karty niczym karty rozdroży z martwej zimy, gdzie gracz siedzący obok czyta nam tło fabularne, a my podejmujemy jakąś decyzję, która ma swoje konsekwencje w przyszłości. Karty są pisane przez redów, także patrząc po wiedźminie 3 nie ma się co martwić o teksty.

NIESTETY talia ma tylko 72 karty eksploracji co uważam za słaby wynik, bo szybko będzie można spamiętać co się bardziej opłaca na danej karcie. Mam nadzieję, że powiększą przynajmniej dwukrotnie ilość kart eksploracji.

Dodatkowo gierka przez właśnie te karty i walkę, która jest oparta o talie kart zajmuje graczy, którzy czekają na swoją turę. Jest to o tyle fajne, że nawet te dłuższe tury mogą się tak nie dłużyć, bo coś zrobiliśmy związanego z grą w oczekiwaniu na naszą kolej.

Co myślicie mirki? Będzie hit czy rozczarowanie? Zamierza ktoś w was wspierać?

https://www.youtube.com/watch?v=WRWvrcYFqrk - wideo z prezentacji gierki na GametrollTV

#gryplanszowe #grybezpradu
Pobierz lizakoo - Pewnie już niektórzy z was słyszeli lub nie, ale Woźniak tworzy 'wiedźmin: ...
źródło: comment_1621249920L7JKmPaWDVKlmvCLdoTjnX.jpg
  • 41
@lizakoo: Co do ceny, obstawiam 300 zł za wersję podstawową, 450-500 zł za deluxe, z dodatkami all-in wyjdzie pewnie 600.
No cóż, Ty pamiętasz, ale nie sądzę by podobny problem miało wielu graczy. Właśnie po to jest tyle materiałów żeby się dowiedzieć się o co chodzi w grze zanim kampania wystartuje i móc podjąć decyzję. Jak się wahasz ze względu na karty, to można wesprzeć w ostatnim dniu jak już będziemy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lizakoo: generalnie tym występem nie zachęcił.
Teraz nie pamiętam, ale jak oglądałem to więcej rzeczy mi się rzuciło, że kluczył z odpowiedziami, bo było widać, że niewygodne pytanie.
@pepsik: Obstawiałem 70Euro podstawka/90euro deluxe, ale zobaczymy. Też na 1wszy dzień kampanii są jakieś bonusy. Za tydzień będę się martwił czy przelewać czy nie. Co do kart to ja po prostu uwielbiam czytane karty fabularne w planszówkach. Dają klimat i nie jest to wtedy tylko zdobywanie punktów z ładnymi obrazkami w tle.

@panpikuss
Racja, że mało konkretów, ale może już ma dość tego ciągnięcia za język, a został tydzień do wyłożenia
@Jednobrewy: W Valhallę nie grałem, więc się nie wypowiem, ale co do Tytanów to też bez przesady z tymi ofertami sprzedaży. Jestem na dwóch największych grupach planszówkowo-sprzedażowych na fejsie i widziałem 3, może 4 oferty i z tego co mi wiadomo to od osób które kupiły po 2 sztuki (jest osobna grupa o samej grze i te same osoby dzieliły się wrażeniami z rozgrywki, a sprzedają zafoliowane sztuki). Nie żebym tu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lizakoo: nie podoba mi się. Limitowana liczba kart, lazenie po mapie w te i wewte, gra solo z opcja kooperacji - to bie bedzie gra przy której sie traci wiele zimowych wieczorow a emocje sięgają zenitu
@kamilm119: Celem gry rywalizacyjnej jest zdobycie trofeów z potworów lub od innych wiedźminów - ten kto pierwszy zbierze 4 (lub więcej, ma istnieć opcja przedłużania rozgrywki) wygrywa. Żeby je zdobywać, trzeba rozwijać statystyki, zwiększać siłę kart w talii i poruszać się po mapie, żeby napotykać wydarzenia zaczynające misje, walczyć z potworami i innymi wiedźminami.
@kamilm119:
Jest was kilku wiedźminów i ścigacie się kto pierwszy zdobędzie określoną liczbę trofeów. Możesz ukraść przeciwnikowi trofeum walcząc z nim, możesz robić questy i zabijać potwory, możesz podnosić swoje umiejętności na poziom 5 co też ci daje trofeum.
@kamilm119: mechanicznie wiedźmin gra przygodowa zamiast kart eksploracji miał lupy, zamiast walki za pomocą budowy talii kart miał kostki. Nawet mechanika przemieszczania się jest kompletnie inna niż w tytule, który przypomniałeś. Nie wiem gdzie widzisz te mechaniczne podobieństwa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kamilm119: obejrzyj gameplay, jest dostępny na kanale Go On Board, to najlepiej zaprezentuje grę na ten moment, lub zalinkowany przez OPa filmik GameTroll
@lizakoo: Sprzedać się sprzeda, ale skoro autorem jest Wookie to dobre nie będzie

@Jednobrewy
@lizakoo
@pepsik

Ja majac doswiadczenie z grami wookiego z pelna swiadomoscia nie kupie tej gry. Raz, ze zaden z jego tytulow mi nie podszedl, dwa, ze jego prezentacje gry mnie do niej nie przekonaly, a trzy, ze ostatnio mam parcie na gry, ktore nie buduja swojej mechaniki na zadnego rodzaju kartach, zbrzydlo mi to
zrozumiałe, też miałem taki okres gdzie chciałem sobie po planszy swobodnie chodzić, no ale potrzebujemy gier wszelakiej maści żeby nie było nudno w żadną stronę


@lizakoo: tylko, że aktualnie znaczna większość gier opiera się na kartach. No nic, boję się, że wielki potencjał Wiedźmina zostanie zmarnowany
@SiemaNagor: Dlatego też próbuję swoją kolekcję powiększać w taki sposób aby nie kupować kilku gier opartych na kartach pod rząd. To czy wyjdzie i będzie dobre to raczej bolączka każdego produktu kupowanego w przedsprzedaży. Nie mniej jednak trzymam kciuki za duży sukces pod względem zarobku jak i fajności tytułu.

Oparcie mechaniki na kartach też jest łatwiejsze do zagrania dla nie wprawionych graczy. Grając z ludźmi początkującymi w descenta mieli wielkie problemy