Wpis z mikrobloga

Policzmy co się szykuje.
Kwota wolna 30 k, czyli 2500 bez opodatkowania.
Dobrze, to może chociaż VAT zapłacą?
Średnia stawka VAT wydając na różne rzeczy to ok 15%.
2500 x 15% = 375 zł.
Ale przecież są różnego rodzaju sociale, nie liczmy innych tylko 2 x 500+ (zaraz 700+?)
W takim razie taka rodzina na podatkach i 500+
ZARABIA 625 zł miesięcznie.
I jeszcze będą tobie mówić, że płacą podatki i ktoś ich okrada.
I że to ich dzieci opłacają samotnych singli, mimo że nie korzystają np: z żadnej państwowej służby zdrowia, za to cała ich 4 os rodzinka wykorzystuje państwowe usługi z 10 razy bardziej.
#polityka #tvpis #nowylad #polskilad
  • 18
@wiem_wszystko, @kmiocinio: Tak jak rzeki mają swoje dorzecza i zlewiska, tak i miasta. Górny Śląsk koncentruje się raczej w Katowicach i GOP, Świętokrzyskie ma już niedaleko do Warszawy, natomiast do Krakowa na uczelnie i do pracy zjeżdża Małopolska i Podkarpacie. Siłą rzeczy więc część mieszkańców Krakowa importuje wraz ze sobą poglądy społeczne i polityczne.
Najzabawniejsze jest to, jak tacy osiadający w mistach są przeciwnikami imigracji tak po całości, nie zauważając,
@teiksef: LOL typie, to jest jeden kraj, oczywiscie, ze masowa imigracja, zwlaszcza z regionow o zupelnie odmiennej kulturze jest szkodliwa dla kraju przyjmujacego. Co ty w ogole porownujesz?
@kmiocinio: Sugeruję Ci właśnie, że @wiem_wszystko może twierdzić, że Kraków jest pisowski, ponieważ w Krakowie kupę jest ludzi, którzy w ciągu ostatnich 20 lat sprowadzili się tu z małopolskich i podkarpackich wsi.
Tak, "kraj" to wygodna granica, tyle że raz na jakiś czas granice się zmieniają, a tak czy inaczej to kwestia, co uznajesz za "odmienną kulturę". Czy Ukraina to odmienna kultura na przykład? Sto lat temu to był "jeden kraj"
@teiksef: Bo to #!$%@? tak jakby mówić ze na Śląsku wszyscy są górnikami. Serio takie to ciężkie do zrozumienia? Takie smao myslenie prezentujesz jak pisowcy, prosta wizja świata i klepanie frazesów
@kmiocinio: A mnie się wydaje, że to Tobie niuanse naszej rozmowy uciekają, i to, co jest kpiną, a co rzeczywistym przekazem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zamiast się zastanowić, bierzesz wszystko do siebie. A Ukrainę pięknie zgeneralizowałeś, więc rozumiem, że w tę stronę wolno...
@teiksef: Ehh jak slysze wciaz ze niby Rzeszow jest stolica pisiorstwa to mi rece opadaja. Miasto w ktorym od n kadencji wygrywa koles z SLD> nie mam nic do stereotypow ale niech beda chociaz troche prawdziwe
@kmiocinio: Z Krakowem jest podobnie, ale faktem jest że w obu województwach wygrywa PiS, oraz moim zdaniem faktem jest też, że migracja wpływa na zmianę choćby rozłożenia głosów (oczywiście to żaden dowód, ale najwytrwalsi zwolennicy PiS jakich poznałem to właśnie ludzie, którzy osiedlili się w Krakowie, a nie mieszkający w nim od urodzenia)
Nie znaczy to jednak, że uważam, że powinno się ją blokować czy utrudniać, przenoszenie się ludzi do miast