Wpis z mikrobloga

Biegam z #garmin 5s. Zegarek kupiony jakieś 3 lata temu w USA (może to ma jakieś znaczenie w kontekście mojego problemu?) ale używała go inna osoba a od kilku miesięcy leżał w szafce więc sam z niego korzystam. Biegam w otwartych przestrzeniach a mimo to bardzo często rejestracja moich tras wygląda tak jak na poniższym screenie (a biegłem mniej więcej w okolicach strzałki). Czasami jest okej a czasami rozjeżdża się w różne strony, albo coś skraca albo dodaje i finalnie wychodzi że wyniki są przekłamane (zdarza się że po treningu widzę tempo biegu nawet 13 min/km co jest nierealne ( ͠° °) ). Próbowałem różnych ustawień i aktualnie korzystam z GPS + GLONASS. Ktoś miał podobny problem i może coś poradzić? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#bieganie #biegajzwykopem
źródło: comment_1621230933eObiMvJnA5XzUhMw8BMkyf.jpg
  • 16
@PanObserwator: "cywilny" GPS ma różne odchylenia od normy. Standard :)

"Ze względów strategicznych przewidziano dwa poziomy dostępu – dostęp standardowy dla odbiorców cywilnych oraz precyzyjny dla sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych. Standardowy dostęp ze względów technicznych daje dokładność rzędu kilku metrów. Jednak ze względu na możliwość zastosowania nawet takiej informacji w działaniach militarnych, sygnał cywilny był zakłócany pseudolosowym błędem – w wybranych miejscach Ziemi, a później globalnie. Dokładność ustalenia pozycji spadała do
@itolek100: probowalem, wcale lepiej nie było.

@Slimshader: wszystko jest aktualne chyba ze musiałbym się bawić w jakieś customowe wersje to tego nie robiłem i poki co nie chce mi się w to bawić chyba ze jako ostateczność.

@aukolb: @Darknes17: sęk w tym ze to nie las tylko trochę drzew. Teraz na tych drzewach nawet liści nie ma, zwykła otwarta przestrzeń a i tak garmin wariuje.

@cin123654: ja
@PurpleHaze: Próbowałem zrobić synca bo szczerze mówiąc nigdy tego nie robiłem. Raz na początku znalazł mi nawet zegarek ale podał info że nie można go zsyncować i żeby kontaktować się z supportem a teraz już nawet nie znajduje :( Przedzwonię bo może faktycznie jak zegarek jest sprowadzony z USA to ma jakiś inny firmware etc.
@PanObserwator: Nie ważne, u mnie w parku też w zimie wariuje jak wbiegam, nic nie poradzisz. GPS zazwyczaj wariuje jak są wysokie budynki, drzewa, linie wysokiego napięcia, linie tramwajowe- wszystko to powoduje zakłócenia i ścieżka jest niedokładna.

To moja trasa jak biegne na bulwary. Jak widać biegam po budynkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Potem na prostej, nad wisła już jest ok.
źródło: comment_1621258688TaebigEqHjNatki4nkJ7vB.jpg