Wpis z mikrobloga

Poszukujemy pomysłu na prezent dla siostry, która powoli ale z coraz większym zaparciem zaczyna wchodzić w weganizm. Macie może pomysł na jakąś aktywność z tym związaną, może jakiś konkretny kurs do polecenia, sabat, jakieś spotkanie z przywódcą wegan? Mimo pandemii chodzi nam jednak o coś, co będzie się działo poza domem, najlepiej Warszawa bądź Łódź. #gotujzwykopem #weganizm #wegetarianizm
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DeguTheRogue:
Co do kursów gotowania w Warszawie to szukałbym w Masali / Składzie Bananów, wegańskimi akurat się nie interesowałem ale wiem że w pozostałych trzymają poziom.

Natomiast dla mojej różowej (która nie je mięsa od 20 lat) największym game changerem była soyabella - automat do przygotowywania mleka sojowego (oraz innych). Mleka roślinne dostępne w sklepie, nawet te najtańsze są potwornie drogie w porównaniu do mleka przygotowanego samemu. Jeżeli siostra faktycznie wiąże przyszłośc z weganizmem to na pewno coś takiego nie tylko jej się przyda ale będzie w regularnym użyciu. Można też dorzucić formę do Tofu, bo z mleka tofu robi się banalnie. Albo praskę, bo też się przydaje później.

Z książek różowej (od najfajniejszych
  • Odpowiedz
Wszyscy też chwalą Jadłonomię, osobiście nie czytałem ale w mojej ksiegarni to od dawna hicior.


@DeguTheRogue: Mam 2 Jadłonomie i dla początkujących to chyba lepsza bedzie ostatnia - "Jadłonomia po polsku" ponieważ wykorzysuje się tam zdecydowanie mniej egzotycznych przypraw i składników. No i książka jest przepięknie wydana
  • Odpowiedz