Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam samochód zalany olejem Elf Evolution 900NF 5W40 i przyszedł czas wymiany..

Tata mówi że ma na stanie jakiś olej Shella, też 5W40, jednak nie jest pewien czy można wymieniać tak "na inną firmę", bo ponoć jak siostrze chciał wymienić Mobil1 na tego Shella, to mechanik marudził, że trzeba by było silnik czyścić przed taką wymianą ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jednak to była Corsa w dieslu, natomiast u mnie pacjentem jest zagazowana Honda Civic VII 1.6 2005r i się zastanawia czy może tutaj taka wymiana nie przeszła?

Jak sądzicie, wymiana Elfa na Shella nie zaszkodzi silnikowi?

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #honda #pytaniedoeksperta
  • 19
  • Odpowiedz
Tata mówi że ma na stanie jakiś olej Shella, też 5W40, jednak nie jest pewien czy można wymieniać tak "na inną firmę",


@Marcinnx: Można.

Jak sądzicie, wymiana Elfa na Shella nie zaszkodzi silnikowi?


@Marcinnx: Nie.

pacjentem jest zagazowana Honda Civic VII 1.6 2005r


@Marcinnx: Zalecany olej 0W30. Normy znajdziesz w google.
  • Odpowiedz
ponoć jak siostrze chciał wymienić Mobil1 na tego Shella, to mechanik marudził, że trzeba by było silnik czyścić przed taką wymianą ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Marcinnx: Może wymieniali olej innych parametrów np. 10w60 na ten? Wtedy zalecana jest płukanka

Lej ten olej i nawet nie zastanawiaj się
  • Odpowiedz
jednak nie jest pewien czy można wymieniać tak "na inną firmę", bo ponoć jak siostrze chciał wymienić Mobil1 na tego Shella


@Marcinnx: możesz wymieniać na co ci się podoba, nieważne czym był wcześniej zalany - byle zgodny z normą producenta

Czasem stosuje się płukanki, ale to raczej nie przy każdej wymianie tylko prędzej jak kupisz nowe auto i nie wiesz czym było zalane
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: w sensie ja mogę sobie wymieniać na co chcę, ale jak nie wiem co było wcześniej to lepiej przepłukać? Trochę tu sprzeczności widzę xD

  • Odpowiedz
@Marcinnx: jak kupujesz "nowe" auto używane i nie masz pewności do jego przeszłości, nie wiesz kiedy olej był zmieniany, nie wiesz jaki - to dla tego świętego spokoju można zrobić płukankę. Natomiast samych płukanek nie można też przeceniać, coś tam dają - ale lepiej zwyczajnie olej+filtr wymieniać częściej niż bawić się w płukanki

Jak wiesz co tam zalane, a wymiana zgodnie ze sztuką (a nie po 20k km) to płukanki nie
  • Odpowiedz
@Marcinnx: znów milion postów o niczym w temacie oleju....

Mam samochód zalany olejem Elf Evolution 900NF 5W40 i przyszedł czas wymiany..


No spoko świeży olej to taki najlepszy.

Tata mówi że ma na stanie jakiś olej Shella, też 5W40, jednak nie jest pewien czy można wymieniać tak "na inną firmę", bo ponoć jak siostrze chciał wymienić Mobil1 na tego Shella, to mechanik marudził, że trzeba by było silnik czyścić przed taką
  • Odpowiedz
Dzisiaj wszystkie oleje są mieszane.


@trzaichlac69: Kłócił bym się z tym. Dam Ci dwa różne 10W40 i wlejesz je do szklanki i się nie zmieszają tylko jeden będzie wyżej drugi niżej.
  • Odpowiedz