Wpis z mikrobloga

25 dni urlop w roku + 20 dni chorobowego - "dżentelmeńska" umowa.


@spacehead: czyli nie masz go. No to powiem Ci, że to jest bardzo słaba opcja. Zamiast tej dżentelmeńskiej umowy wolałbym aby na umowie dali więcej $$ które to zrekompensują. Co jeżeli w roku rozchorujesz się więcej niż 20 dni? Lepiej sobie to policz z tych 8k netto zostaną grosze na b2b.
@spacehead: Mireczku jakby Ci to powiedziec... ja mam wpisane na umowie urlop tylko to nie nazywa sie urlop. Nie znam Twojej firmy ale doswiadczenie pokazuje ze jesli czegos nie masz na papierze to pracodawca moze sie od tego wykrecic, takie niestety czesto sa firmy. Podobnie jak na przyklad umawiasz sie ze za 3-6 miechow masz miec podwyzke jak sie sprawdzisz. Jak nie bedziesz mial tego na umowie to pracodawca powie ze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spacehead: u mnie po prostu doliczyliśmy ekwiwalent za urlop do faktury i tyle. Wiele firm tak robi. I po prostu samemu odkładasz na urlop a za dni urlopowe nie masz Płacone i tyle.
@spacehead: oczywiście że tak, będziesz sobie ładował różne rzeczy w koszta, nauczysz się planować, etc. Poznasz prawo. Zobaczysz jakie Polska to gówno w porównaniu z innymi krajami. Będziesz mógł brać zlecenia na fakturę od innych firm. Ogólnie na JDG będzie rozwój twój jako jednostki a na etacie to jest cofanie się w rozwoju. Wiem co mówię bo to przeszedłem.