Wpis z mikrobloga

Cześć mirki,

Zj#$ałem trochę sprawę z wymianą łańcucha w swoim tribanie rc500 i kaseta nie przyjęła nowego. Kilka dni temu go wymieniłem na nowego KMC x9, niestety nie przetestowałem go, bo byłem święcie przekonany, że wszystko będzie ok, a wczoraj podczas przejażdżki z kolegami okazało się, że przeskakuje na 4,5,6,7 oraz 8 biegu (czyli na tych, na których najczęściej jeżdżę). Dzisiaj sprawdziłem przymiarem i wchodzi lekko 1.0, więc kaseta raczej śmietnik (z korbą nic się nie działo).

Teraz pytanie, jaką kasetę zakupić? W tribanie montowane są MICROSHIFT CS-H092 o rozpiętości 11-32. Chciałbym zakupić coś lepszego (ale nie za miliony $$$ ( ͡° ͜ʖ ͡°)), zachowując obecną ilość zębów (bo noga jednak nie podaje tak dobrze, a w terenie często mi się zdarza używać 32). Na forum rowerowym znalazłem kasetę SHIMANO CS HG400-9 (na allegro ok 200zł, a z postów z 2k19 wynika że 60zł ( ͡° ʖ̯ ͡°)), będzie ona odpowiednia i wytrzymała? Po wymianie będę stosować rotację 3 łańcuchów + smarowanie woskiem. Ewentualnie czy w podobnych pieniądzach znajdzie się coś innego?

Pozdrawiam cieplutko :)

#rower #szosa #wykoptribanclub #rrtech
  • 15
  • Odpowiedz
(na allegro ok 200zł, a z postów z 2k19 wynika że 60zł ( ͡° ʖ̯ ͡°))


@adrk7: tanio to już było, nawet nie zależnie od pandemii.
  • Odpowiedz
SHIMANO CS HG400-9


@adrk7: moim zdaniem trwałość podobna jak tego microshifta, też nie zauważyłem poprawy w jakości działania, jak dla mnie obie takie same.
  • Odpowiedz
@89neo: Na przymiarze mam 0.75 oraz 1.0, oba wpadają z luzem

@mmichal: 60 zł to cena w wypowiedzi użytkownika z 2019 roku, czyli 2 lata temu :)

@serschabowy: No raczej na już, chociaż mam drugi rower na którym mógłbym pośmigać.
  • Odpowiedz
Na starym łańcuchu jeździło b. dobrze, problemy pojawiły się po zmianie na nowy


@adrk7: No to sprawdź tę przerzutkę zanim pójdziesz w wydatki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A tak wygląda kaseta.

Na starym łańcuchu jeździło b. dobrze, problemy pojawiły się po zmianie na nowy


@adrk7: No to sprawdź tę przerzutkę zanim pójdziesz w wydatki.

@4x80: Coś konkretnie powinienem sprawdzić? Biegi zmieniają się płynnie, nic nie cyka/trzeszczy ani trzeszczy na poszczególnych biegach, ale sprawdzę jeszcze raz.
adrk7 - A tak wygląda kaseta.


 Na starym łańcuchu jeździło b. dobrze, problemy poja...

źródło: comment_1621159032bJjoXhmZM6NahwXRylJkqe.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Coś konkretnie powinienem sprawdzić?


@adrk7: Luźny łańcuch bardziej toleruje rozregulowany napęd więc jak założyłeś nowy i sztywny łańcuch sprawdź i wyreguluj tylną przerzutkę. Jak się nie uda można myśleć i nowej kasecie. Przy okazji sprawdź jak linki pracują w pancerzach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@89neo: Wiem, wiem. 800km temu mierzyłem i 0.75 nie wchodził. Tutaj totalnie zawaliłem sprawę i zbyt rzadko to sprawdzałem, bo byłem przekonany, że jednak moja wątła noga nie zajedzie tak szybko łańcucha ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@4x80: Dzięki za rady, postaram się to dzisiaj ogarnąć.
  • Odpowiedz
@4x80: Wyregulowałem przerzutkę, ale niestety efekt ten sam, łańcuch nadal przeskakuje. Z braku innych poszlak zamówiłem nową kasetę. Nauczka na przyszłość, żeby bardziej zwracać uwagę na stan napędu. Dzięki za pomoc. :)
  • Odpowiedz
@adrk7: Na tagu #mtb pytałem czy ktoś kupował kasetę na Ali i było średnio wiec sam kupiłem. Znajdź, dałem nawet link. Zmieniłem microshifta z rockridera na Bolany czy coś takiego i na razie wszystko ok. Objaw był taki sam jak u Ciebie. Po przeszczepie nawet nie musiałem mocno regulować przerzutki. Dostawa w 2,5 tygodnia.
  • Odpowiedz