Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 47
Ten cały nowy ład napawa mnie niepokojem. Mam oszczędności, prowadzę niewielką firmę, a ten rząd ewidentnie chce doprowadzić do redystrybucji dóbr kosztem osób pracujących i przedsiębiorczych. Boję się nie tylko inflacji, ale także skoku na środki zgromadzone na kontach, depozytach, w obligacjach. Może warto rozważyć założenie konta za granicą, przewalutowanie środków? #biznes #finanse #inwestycje
  • 10
@Jonn: Zadajesz pytania jak inni panikarze pod tym tagiem, co im niby wartość kasy w złotówkach w ciągu najbliższych miesiący ma spaść do zera i chcą ją przewalutować.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jakby nie zdawali sobie sprawy, że kurs każdej waluty podlega wahaniom i mogą skończyć jak frankowicze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@minvt: wystarczy, że już spada 4% rocznie. Może tobie to pasuje, mnie nie. A jak gospodarka się załamie to czeka nas scenariusz gorszy niż w Grecji, gdzie Strefa Euro ratować nas nie będzie.
@FrankUnderwood na takiej zasadzie to można podważyć wszystko.

@Mumar ten artykuł mówi o braku możliwości odliczenia straty, a nie wyzerowaniu akcji banku, który był w beznadziejnej kondycji. W przypadku ETFa powyżej inwestujesz pośrednio w 4000 akcji według średniej ważonej, rewaloryzowane co kwartał. Czyli zanim taka akcja by się pojawiła, to spółka wypadłaby z indeksu.