Wpis z mikrobloga

#akcjaewakuacja #powazne #emigracja
Skoro pół wykopu chce emigrować, to może zgadamy się jakoś razem i wspólnie poszukamy nowego życia za granicą?
Tz. autentycznie skrzykniemy się by wyjechać w tę samą okolicę?
Ja np. chętnie bym się zgadał z jakimiś względnie ogarniętymi ludźmi chcących przeprowadzić się do Utrecht w Holandii.
Czemu Utrecht? 30 minut w pociągu i jesteś w Amsterdamie, (który jest super, ale nie do życia na co dzień, bo za dużo turystów i imprezowiczów). Utrecht to duże (1,3mln) miasto w którym da się znaleźć w sumie wszystko czego od dużego miasta się wymaga, ale na pewno spokojniejsze od szalonego Amsterdamu.
Holandia ma to do siebie, że tam 95% ludzi zna Angielski, a 90% też Niemiecki.
Nie byłoby więc problemu z tym by (zresztą bardzo łatwego) niderlandzkiego zacząć się uczyć po jakimś czasie na miejscu albo nawet nie.
Ja bym chciał emigrować jakoś na początku października i jak nie będzie problemów, to zostałbym tam do wyborów, lub w razie pewnego wyniku dłużej.
#nowylad #bekazpisu #pytanie #holandia
Pobierz
źródło: comment_162112803828x5r4DvfwmHXKw3TcboA9.jpg
  • 10
@Kokokola997: Mimo wszystko to nadal są Słowianie, więc różnica względem Polaków nie tak duża. Nie wiem czy to taka zaleta..

Ja to najchętniej bym wyjechał poza Europę. Nie podchodzi mi zbytnio mentalność ludzi Zachodu, ale z drugiej strony też nie widzę zdecydowanie lepszych alternatyw.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@literaki: wiadomo, że w stolicy będą najdroższe mieszkania :D ja nic nie wsominalem o tym mieście :) ja tam mieszczuchem nie jestem więc mniejsze miasteczka są dla mnie idealne, te stare mają też swój klimat.
@zero_pokory: i myślisz że jako "polska klasa średnia" od razu staniesz się "holenderską klasą średnią"? Nawet jeśli tak, to zobaczysz od razu jak to jest być dymanym na podatkach i braku jakichkolwiek dodatków, bo zarabiasz powyżej średniej.