Wpis z mikrobloga

@kezioezio: Czemu oni zakładają że książka to źródło wiedzy? Książka jest nośnikiem informacji i jak ze wszystkim większość tej informacji to nic nie warta treść zdezaktualizowana/romansidła.
  • Odpowiedz
Po prostu ludzie mają w dupie czytanie i żadne "darmowe książki", cokolwiek to znaczy w kontekście, tego nie zmienią.


@venividi: To nie do końca tak. Żeby czytać trzeba mieć czas i nie być wyrżniętym totalnie z energii po całodziennym #!$%@? u janusza.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kezioezio: Przecież tu nie chodzi o kasę, czy rower. jak się #!$%@? w fabryce albo w Biedrze to zużywasz większość energii na pracę, szarpanie się o przetrwanie i powstrzymywanie przez samobójstwem jak do tego depresję. Dużo Polaków nie ma hobby, bo całość ich egzystencji zajmuje #!$%@? i walczenie o trzymanie głowy nad wodą.
  • Odpowiedz
@Ataxia: czytanie pomaga na chwilę oderwać się i od tych problemów. Plus zwiększa szanse, że będziesz mieć więcej narzędzi, żeby mieć co do gara włożyć. Tak, to nie panaceum, ale ten tweet z dojazdem jest tak bzdurny, że mózg mięknie.
  • Odpowiedz
@TurboDynamo nie wyraziłem się jasno, wybacz, kupuję historyczne bo lubię kupować książki w konkretnej tematyce, a po #!$%@? to właśnie kryminalne i powieści, to mnie nie porywa.

Lubię czasem mieć pewne rzeczny, nawet jeśli z tego nie korzystam.
  • Odpowiedz
@kezioezio może książki to po prostu przeżytek, wszyskto się zmienia, kiedyś każdy trzymał krowę i kury bo jak to tak nie mieć swoich jajek.

Mogę dodać jeszcze od siebie, że moja praca głównie polega na czytaniu różnych rzeczy i czytanie znowu, ale po pracy nie jest czymś wyrywającym z butów. Nawet nie chce mi się zaczynać gier fabularnych bo wiem ile trzeba czasu poświęcić by się w to zagłębić.

A co
  • Odpowiedz
Żeby czytać trzeba mieć czas i nie być wyrżniętym totalnie z energii po całodziennym #!$%@? u janusza.


@wuwuzela1: To też nie do końca tak. W przypadku mnogości środków przekazu, dużo łatwiej niektórym włączyć Tv i gapić się godzinami w niebieski ekran.

Nie mam w zasadzie nic do tego, bo każdy spędza czas wolny jak mu pasuje, ale gadanie że się nie czyta bo się pracuje, jest jednak nadużyciem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kezioezio: najbardziej mi się podoba ten DOJAZD do najbliższej biblioteki, bo przecież do biblioteki trzeba dojechać, nie można tam na przykład pójść na piechotę xD
  • Odpowiedz