Wpis z mikrobloga

#metal #rock #polskamuzyka
#cultowe (499/1000)

Armia - Wyludniacz z płyty Triodante (1994)

Wspaniała to była płyta! Oczywiście muzycznie nie-do-końca-armijna, a przynajmniej biorąc pod uwagę poprzednie/wcześniejsze ich dokonania. Mimo wszystko, jak to mawia mój kumpel - z tak samo "bajkowym" klimatem. Dodatkowo z porządnym metalowym riffowaniem. Kocham chyba najbardziej z całej ich dyskografii.

Btw - ciekawostka: w rankingu Rate Your Music to 161 najlepszy album roku 1994 z całego świata, ze wszystkich genresów, biorąc pod uwagę wysokość i liczbę ocen. W tym samym serwisie jest to płyta nr 4 w Polsce z tego roku, wyżej są dwie orkiestrowe (Polskiego Radia i Filharmonii Warszawskiej) i pianisty Krystiana Zimermana ;)

-------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Przez tysiąc dni postuję rzeczy których słuchałem przez ostatnie 20 lat (jeden numer dziennie, od 01/01/2020 do 26/09/2022). Szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne. Niektóre były hiciorami, innych wolałem sobie nigdy nie przypomnieć. Kolejność wstępnej listy zrandomizowałem i nie jest mi znana. Odkrywam dzień po dniu.
  • 2