Wpis z mikrobloga

#coolstory #j--------e #wroclaw #starzyludzie

Nigdy, no k---a przenigdy nie zrozumiem starych ludzi. Wsiadam sobie ostatnio do autobusu na Różance i zajmuję miejsce koło starszej pani, na oko może z 70 lat miała, siedziała przy oknie. Nie lubię koło obcych ludzi siadać, ale skoro żadnej "dwójki" wolnej nie ma to już wolę towarzystwo cichej babulinki, niż rówieśników żujących gumę tak, że słychać z drugiego końca pojazdu, albo słuchających jakiejś c------j muzyki z słuchawek zwisających z szyi (słuchawki to nie k---a mini głośniczki do wieszania na szyję). No i tak sobie jedziemy i dojechaliśmy do Cmentarza Osobowickiego, a starsza pani zaczęła się jakoś dziwnie wiercić i rozglądać. Myślę sobie, że może ktoś jej zmarł niedawno, może mąż, może syn, koleżanka, albo może pół rodziny ma na tym cmentarzu pochowane, nie wiem, nie moja sprawa, nie interesuję się. Nie ważne, pojechaliśmy dalej, aż dojechaliśmy do rynku, gdzie musiałem wysiąść, 6 przystanków i jakieś 15 minut drogi dalej. Wstałem więc z fotela szykując się do desantu, a babcia wstaje za mną i mówi:

-Jak dobrze, że pan już wysiada

-Dlaczego?

-Bo ja na cmentarz chciałam

-To dlaczego pani nie poprosiła, żebym panią wypuścił?

-A bo pan taki łysy...

Wysiadła z autobusu i poszła na przystanek w przeciwną stronę czekać na powrotny autobus. Mam nadzieję, że żaden łysy koło niej nie usiadł, bo jeszcze by do zajezdni dojechała.
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bambambam: Też zamykam, na plecak też uważam - może dlatego jeszcze mnie nie okradli ;) A może to tylko fart, w każdym razie ostrożności nigdy za mało.

@void1984: Nawet nie wiedziałem że jest taki obowiązek, ale i tak prawie zawsze zdejmuję plecak, bo zazwyczaj jedzie trochę ludzi i brakuje miejsca :)
  • Odpowiedz
@George_Patton: Ja jak się gole na łyso to właśnie podchodzą krymole po fajke/ ognia i zagadują. Kiedyś mialem ognia, a nie mialem fajek. 3 wydziaranych krymoli nie mialo ognia. Spytali czy mam ognia. Opowiedziałem im, że mam, a czy wy macie fajki? Skonczylo się że na dworcu PKS gadałem z nimi z pół godziny (bo czekalem na busa) i spalilem z nimi 2 fajeczki.
  • Odpowiedz
słuchawki to nie k---a mini głośniczki do wieszania na szyję


@bambambam: jak nie k---a, jak w tramwaju jadę to mam małe douszne, ale w domu mogę sobie k---a zawiesić na szyi moje aurvany i traktować jako małe głośniki co?
  • Odpowiedz