Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#ps5 Jak wypuscic dzwiek 5.1 z PS5 na amplituner, majac podlaczona konsole bezposrednio do TV (HDMI 2.1). Nie moge podlaczyc PS5 przez amplituner dlatego ,ze nie posiada gniazd HDMI 2.1. Chcialbym zeby jakosc byla porownywalna z dzwiekiem 5.1 puszczonym z HDMI
  • 11
  • Odpowiedz
A kabel audio optyczny? Ja tak podłączyłem swój wzmacniacz do TV i dźwięk przechodzi idealnie. Nie wiem tylko jak z 5.1 ale powinno raczej działać. Podłączałem to bowiem do zestawu stereo.

Edit: sorry właśnie znalazłem odpowiedź. Można próbować połączeniem z kablem optycznym jeśli amplituner podniesie z 2.0 na 5.1 a niektóre potrafią to zrobić. Ewentualnie może zadziałać jeśli masz podłączony amplituner z TV przez HDMI a konsolę optycznym z amplitunerem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
No mozna przez optyka z TV na ampli. Jeszcze chyba opcja jest zeby puscic przez bluetooth z tv na ampli, ale pytanie ktora wersja najlepiej obsluzy 5.1
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Byc moze, ale ja nie wiem czy moj kabel od TV do amplitunera jest chociazby 2.0, moze byc czasem 1.4 wiec dla swietego spokoju kupie 2.1.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kupiłem dzisiaj kabel HDMI 2.1 i w koncu TV połaczyl sie z Amplitunerem. W TV nawet sie przełaczylo automatycznie zrodlo dzwieku na HDMI ARC. Dzięki :D
  • Odpowiedz