Wpis z mikrobloga

Ceny nieruchomości mnie dobijają, wkurfia mnie, że każdy kto jest stary ma często kilka nieruchomości i ziemię tylko dlatego, że jest stary i nawet nie zna się na inwestowaniu, tylko rodzina miała ziemie rolne, gospodarstwa mieszkania, a ja muszę się meczyć, analizować, ledwie dyszę, żeby jakoś pomnażać kapitał, tymczasem babcia mojej dziewczyng, chyba nawet bez matury i ledwie piśmienna jakieś ziemie, gospodarstwa na wsi, kilka mieszkań. Mój wujek ma 10 hektarów ziemi i mówił, że kupił to już dawno za JEDNĄ wypłatę, która była gófniana, a teraz wyprzedaje to za dziesiątki tysięcy. Coś mi się tu nie skleja. Jak my młodzi mamy mieć cokolwiek swojego?
#nieruchomosci #cenymieszkan
  • 28
@troglodyta_erudyta: a jak to wygladalo twoim zdaniem? Obowiazywal przydzial mieszkan, funkcjonowaly ksiazeczki mieszkaniowe, na ktore wplacalo sie symboliczne kwoty. Wystarczylo sie zapisac, odczekac pare lat i na tym koniec. Po 30tce wiekszosc ludzi miala wlasne mieszkania, wszystko sponsorowane przez panstwo.

Dalej:
W latach 90 mieszkania mozna bylo zdobyc za symboliczne kwoty.
Na poczatku lat 2000 pensja stazysty wystarczyla na metr mieszkania.
@Ynfluencer: To zależy pewnie od regionu /miasta . U mnie ceny bardzo poszybowały w górę w przeciągu 3 lat i nie zapowiada się na to by poszły w dół . W dużych miastach raczej nie spadną z ceny... Co innego małe miejscowości, z ktorych ludzie się wyprowadzaja. Tutaj faktycznie ceny mogą spaśc.
https://homly.to/artykuly/czy-ceny-mieszkan-spadna-w-najblizszym-czasie

Sama sprzedawalam mieszkanie 3 lata temu,teraz sprzedałabym je prawie 100 tysięcy drożej.
@troglodyta_erudyta: nie wiem co to za statystyki, ja ograniczam sie tylko do stolicy. ludzie po studiach w duzych korpo w Warszawie na poczatku lat 00 dostawali do reki 3-4k, tyle samo kosztowal wtedy metr mieszkania. Ci sami ludzie po 20 latach pracy nadal zarabiaja rownowartosc 1m mieszkania, okolo 12k. Jesli teraz wychodzisz na rynek pracy, to za miesiecznie pensje nie kupisz polowy metra kwadratowego.

Tak, mam swiadomosc wszytskiego co opisales, sam