Wpis z mikrobloga

Ceny nieruchomości mnie dobijają, wkurfia mnie, że każdy kto jest stary ma często kilka nieruchomości i ziemię tylko dlatego, że jest stary i nawet nie zna się na inwestowaniu, tylko rodzina miała ziemie rolne, gospodarstwa mieszkania, a ja muszę się meczyć, analizować, ledwie dyszę, żeby jakoś pomnażać kapitał, tymczasem babcia mojej dziewczyng, chyba nawet bez matury i ledwie piśmienna jakieś ziemie, gospodarstwa na wsi, kilka mieszkań. Mój wujek ma 10 hektarów ziemi i mówił, że kupił to już dawno za JEDNĄ wypłatę, która była gófniana, a teraz wyprzedaje to za dziesiątki tysięcy. Coś mi się tu nie skleja. Jak my młodzi mamy mieć cokolwiek swojego?
#nieruchomosci #cenymieszkan
  • 28
@Ynfluencer: Ja miałem lepsze perypetie - na wsi pod miastem kupiłem szereg, jakies ~0.5mln kredytu na 30 lat.
Wieśniak z ojcowizną, kilkoma HA wartymi miliony, z których połowę wyprzedał pod budowę na spotkaniu z wójtem bredzi, że miastowi bogacze wprowadzają się na wieś i trzeba im tego zakazać, bo nie szanują wsi i te szeregi w których mieszkam powinny zostać zburzone xD
@Ynfluencer: czasy sie zmieniaja. Twoja babcia nie mogla zostac Frizem i kosic olbrzymi hajs z youtuba, nie mogla zalozyc startup'a zwanego facebookiem, ani nawet wlasnego biznesu wciskajacego ludziom fotowoltaike. Jedyne co mogla to robic na roli i pewnie cala jej uwaga na tym sie skupiala. Ty mozesz to zrobic jak i wiele wiecej. Mozesz wyjechac w cieple kraje, mieszkac tam, klikac w kąkuter 8h dla kogos z usa. Mogles 10lat temu
@4191727801: Chodzi mi o to, że oni całkiem nieświadomie popełniali inwestycję życia, na którą byli skazani, a podejrzewam, że nas nie czeka ten los, że jakieś oczywiste dobro które teraz mamy nagle stanie się za kilkanaście lat oazą bogactwa. Nawet Midel, ktory inwestował tylko w nieruchomości i zawsze na nie naganiał powiedział ostatnio, że teraz ceny nieruchomości w tym kraju w stosunku do zarobków to już patologia.
Chodzi mi o to, że oni całkiem nieświadomie popełniali inwestycję życia, na którą byli skazani, a podejrzewam, że nas nie czeka ten los


@Ynfluencer: dzisiaj ludzie nieświadomie 'popełniają' np. inwestycje w crypto.

Wszystko się zmieniło na lepsze, teraz masz nieporównywalnie więcej możliwości. Oczywiście ty wybrałeś tę, która sprawdza się do jojczenia na wykope.
@Ynfluencer: to moze #!$%@? to co nieosiagalne? sa miejsca na ziemi gdzie mozna zyc taniej. Masz wybor. Mozesz mieszkac w wynajmowanym, mozesz wziac kredyt na 30lat, mozesz wyjechac na Ukraine i tam kupic cos sporo taniej. Jak widac na przestrzeni lat definicja luksusu sie zmienia: kiedys to byl kolorowy telewizor, auto, rzeczy z zachodu. Teraz luksusem jest mieszkanie, za 30lat byc moze luksusem bedzie posiadanie dzieci albo dostep do biezacej wody,
@4191727801: Co Ty gościu #!$%@?. Na co mi te bitcoiny, na co mi youtube, facebook jak nie mam co jeść i gdzie mieszkać? Ludzie zamienili podstawowe potrzeby życiowe czyli zdrowe jedzenie i duże mieszkania na jakieś sztucznie wykreowane gówna, ale się cieszą, że na telefonie jakis celebryta puścił nowy filmik albo że nowy kebab otworzył się pod ich mikroapartamentem.
@troglodyta_erudyta to nie zawsze jest takie proste. Mój pra pra dziadek był zaradny oszczędny i przedsiębiorczy. Za oszczędności kupił masę ziemi wokół jednego z miast. W '46 przyszli komuniści i powiedzieli że będą na jego ziemi budować bloki i mogą mu za nią dać paczkę fajek. Jeżeli się nie zgodzi to przypomną sobie o bilecie na Syberię który dostał w '41.

Po takiej historii odechciało się jego dzieciom oszczędzać i inwestować.
Za to każdy stary w tym kraju ma jedną lub kilka nieruchomości, a 90 procent millenialsów nie ma żadnej.


@Ynfluencer: xD no tak i prezydent osobiscie im dal to w dniu narodzin xD porownujesz ludzi ktorzy pracowali kilkadziesiat lat i zbierali majatek lub dziedziczyli po swoich dziadkach czy rodzicach do milenialsow ktorzy dopiero wchodza na rynek pracy, czesto maja zyjacych rodzicow po ktorych tez odziedzicza mieszkania tylko, ze pozniej
@troglodyta_erudyta: kiedys mieszkania dostawalo sie za darmo wchodzac w doroslosc. Zaczynajac "od zera" w dzisiejszych czasach, masz minimalne szanse zrownac sie majatkiem z boomerami po 50tce. Dysproporcje beda sie powiekszaly z kolejnymi pokoleniami, wiec ludzie urodzeni po 2000 beda mieli jeszcze ciezej od nas.
@4191727801: a jaki odsetek 20latkow jest frizem lub zaklada dobrze prosperujace startupy?