Wpis z mikrobloga

@vegetator21: z podręczników Resnick albo openstax, ze zbiorów zadań to nie wiem (w licbazie używaliśmy Zamkoru ale nie był jakiś super chociaż lepszy niż nic) a moją taktyką na miesiąc przed maturą było przerabianie starych matur próbnych i zwykłych. Jak masz jakieś problemy i nie ogarniasz to polecam kanał Chwila dla debila albo fizykę z Kamilem Rogowskim

A I BTW kiedy ja pisałem o moim wyniku z fizyki na wypoku XDD?
@vegetator21: tylko pamiętaj że Resnick i openstax są akademickie i musiałbyś ogarniać co musisz umieć a co nie żeby się nie uczyć jakichś impedancji czy cholera wie czego XD. Jak chcesz taki podręcznik stricte do szkoły średniej to chyba najlepszy (choć i tak moim zdaniem średni) to Nowa Era. Odradzam za to Zamkor.
@vegetator21: niektórych rzeczy nie ma już w podstawie, często tłumaczenia są zawiłe i niezrozumiałe, w książce występują niekiedy błędy merytoryczne (ale to na takich rzeczach nadobowiązkowych) . Ogólnie w mojej klasie kilka osób poza wymaganym podręcznikiem zamkoru miało w domu podręcznik nowej ery z której się uczyło xD

Natomiast Resnick to jest w ogóle inny poziom w tłumaczeniu tylko mówię - musiałbyś wiedzieć co chcesz się nauczyć bo idzie inaczej niż
@vegetator21: Sam się przygotowywałem 2 lata na lekcjach więc nie mam za dużego porównania. Myślę że pół roku powinno być okej jeśli radzisz sobie z fizyką od tej matematycznej strony (przekształcanie wzorów), mniej więcej tyle samo czasu mają na studiach ludzie którzy fizy nie rozszerzali a muszą nadrobić dużą część materiału z rozszerzenia na egzaminy i jakoś dają radę. No ale to tylko to co mi się wydaje.
@mikzur: fiza, bo nie wiem czy infa, czy co. No po dzisiaj to będę poprawiać tak czy siak nawet jakbym ukręcił 8 dych. Raczej trudniejszej matury to już dać się nie da, bo to co dali dzisiaj to naprawdę pograne
@vegetator21: z matma na te 80%, podstawą pewnie na około 100 i infą na jakieś 40 to cię powinni na prawie każdy kierunek poza jakimiś topowymi informatykami przyjąć, sprawdzałeś na pewno ile Ci wychodzi punktów na kierunki na które chcesz iść? :o
@mikzur: xD te 8 dych to chyba z podstawy. Po dzisiaj nawet 5 dych nie będzie, pomimo, że próbna elegancko. Na stosowaną na PŁ to siadłoby 70% z angola rozszerzenia, 50% z matmy i 50% z fizy. Ale celuję w stosowaną po angielsku, gdzie realizują 1 semestr za granicą, a tam już trochę więcej potrzeba, dlatego 6 dych z matmy i fizy to podstawa