Wpis z mikrobloga

Tak się kończy kuźwa posiadanie PiSowskiego sejmiku i obsadzenie przez znajomych i rodzinki spółek jak Koleje Dolnośląskie. Będą tak utrudniać życie mieszkańcom Wrocławia byle później zwalić całą winę na Sutryka, by jakimś cudem zdobyć Wrocław. Jak ja tych ludzi nienawidzę https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,27069544,koniec-kolei-aglomeracyjnej-od-lipca-pasazerowie-mpk-nie-pojada.html
#wroclaw #mpkwroclaw #bekazpisu #neuropa
Reepo - Tak się kończy kuźwa posiadanie PiSowskiego sejmiku i obsadzenie przez znajom...

źródło: comment_1620742661LcKP702ekLsZuqTZhVNHaW.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
Dla ludzi bez dostępu do wyborczej tl;dr konfliktu:
Magistrat - uważa że powinien aktualnie płacić KD od liczby pasażerów, aktualnie był system ryczałtowy:
"W 2021 r. zmieniono system na ryczałtowy, a za pół roku przewoźnicy dostali od miasta 10 mln zł. - Wszystkie strony zgodziły się na ten model rozliczeń, żeby dalej rozmawiać i wypracować wspólne rozwiązanie docelowe. Druga strona przedstawiła jednak nierealistyczne oczekiwania finansowe w postaci 26 mln zł rocznie. Mimo
  • Odpowiedz
@bardzospokojnyczlowiek: plus teraz będzie oszczędzanie over 9000 po tym jak PiS nie za bardzo chce finansować samorządy w których nie ma swoich. Zerowy PIT itd. też dotyka mocno budżety. W cholere nieciekawa sytuacja się robi, hamowanie i tak powolnego rozwoju może wyjść słabo
  • Odpowiedz
@ajuto00: też tego nie czaje, w ogóle jak to jest wtedy dogadywane, przecież to trochę konflikt interesów.
Jak dla mnie to są dwie sprawy tutaj:
KD chce więcej hajsu i nie wiadomo czy jest to usprawiedliwione
Wro chce płacić tak samo, bo pewnie wpływy się kurczą i liczony jest każdy grosz
Wygląda to słabo, mam nadzieje, że to tylko element twardych negocjacji a nie politycznych rozrachunków
  • Odpowiedz
@Reepo wina jest też Jacy bo mogli się już dawno dogadać normalnie na liczenie za pasażera. To nie jest fizyka kwantowa. I tak sprawdzają bilet i tak.

Wyszło jak zwykle niestety
  • Odpowiedz