Wpis z mikrobloga

Zabór rosyjski to zdecydowanie najgorsza rzecz, jaka spotkała ziemie polskie.

Byłem w muzeum etnograficznym w Sieradzu. Stał tam dom pic rel. Różowa powiedziała, że zaraz tu chyba Skrzetuski na koniu wjedzie, ja przytaknąłem mówiąc, że to chyba dom przedpotopowy. A tymczasem jest to chałupa z II połowy XIX wieku XD Kurna, kilkadziesiąt kilometrów na zachód, za granicą z Prusami ludzie mieli lepsze stodoły i obory, niż ta chata. Zwierzęta hodowlane w Niemczech żyły w lepszych warunkach, niż ludzie w Rosji.

#sieradz #rosja #polska #niemcy #xixwiek #zabory #widaczabory
Damasweger - Zabór rosyjski to zdecydowanie najgorsza rzecz, jaka spotkała ziemie pol...

źródło: comment_1620733629cNQi1fzP9HQIfFeGBupDpe.jpg

Pobierz
  • 32
@Damasweger osobiście uważam nieco na odwrót. Przejęcie ziem odzyskanych to było najlepsze co nam się trafiło bo większość Polski stała takimi chatami, niezależnie od zaboru.
Polacy którzy przyjechali z Polski Centralnej na dolnośląskie wsie po wojnie dziwili się, że jest osobny budynek dla zwierząt a na podłodze nie ma klepiska tylko deski albo kamień.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Sieradz był w Królestwie Polskim, więc jeszcze nie tak źle. Najgorszy syf był na ziemiach wcielonych bezpośrednio do Rosji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@SaveznaRepublikaJugoslavija: no właśnie, znasz może (albo ktoś inny) jakieś książki które w miarę dobrze opisuje życie pod zaborami pod tym kątem?