Wpis z mikrobloga

@wycz: Też mi się tak wydaje, ja bym w takim miejscu jechał środkiem pasa. Wiem, że niby powinno się jechać przy prawej krawędzi ale nawet instruktor na kursie na kat. A powiedział mi "nie trzymaj się blisko prawej krawędzi bo Ci się będą #!$%@?ć" i jechałem blisko środka pasa również na egzaminie.
tam jest jeden pas tylko do skrętu (bo drugi to bus pas), więc skąd w ogóle się tam biorą podwójne sznurki aut?


@Fforrespectmidgets: No to akurat zawsze jest trochę dyskusyjne. Pasy nie muszą być wyznaczone. Jeśli mieszczą się dwa samochody, to są dwa pasy, nawet niewymalowane. Tu akurat jest to niefortunnie wymalowane, raz jest szerzej, za chwilę znowu węziej.
@bigos555: zgadzam się, jak ktoś nie zna ronda to może mieć problem - kiedy nagle się okazuje, że zjazd z ronda jest jednopasowy
tylko, że stojąc na światłach do skrętu to jest jeden pas i nie wiem kto wpada na pomysł, że na sam czas stania na skrzyżowaniu nagle jest szerzej to można podwójnie, później zonk, że znowu pas na jeden samochód
@Catmmando: tam jest jeden pas, powinno się ustawiać przy prawej krawędzi koło bus pasu, ludzie w większości stoją dziwacznie, ale tak czy inaczej dwóch aut nie powinno obok siebie być, a jak są bo się mieszczą obok to żółty jest poprawny (mający pierwszeństwo)
@Arkadio88 Nie rozśmieszaj mnie, dawno temu wielokrotnie, dosłownie ze sto razy a pewnie nawet o wiele więcej razy jeździłem dostawczym przez takie miejsce, obecnie już nie ma tam tego pasa i już nie jeżdżę samochodem dostawczym i ze dwa razy tylko ustawiłem się przy prawej a nawet chyba raz bliżej lewej krawędzi takiego szerokiego pasa właśnie na takim rondzie i mi się #!$%@?, potem zawsze jechałem środkiem żeby nikt się nie wepchnął
@vertical: to ze inni jeżdżą jak dzbany to nie znaczy ze ty tez musisz. Zachowanie jest proste: mieszczą się dwa pojazdy, są dwa pasy. ciąg aut może i przejdzie ale zmieści się tylko 4 zamiast 8 a reszta utknie przed światłami i trzeba będzie czekać na kolejne i tak korek rośnie.
@Arkadio88 Może i rzeczywiście racja, natomiast gorzej z wykonaniem, tam gdzie ja przejeżdżałem panowała wolna amerykanka, prawo dzungli czy tam kto pierwszy ten lepszy bo każdy miał w piździe ze tam jest jeden pas ruchu szerszy i się zwężał, jak trafił się ktoś o słabszych nerwach po prawej stronie pasa to lewa strona pasa jechała cały czas a prawa stała XD Za trzecim razem powiedziałem sobie ze w dupie mam te przepychanki,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wycz: polecam zapoznanie się z definicja pasa ruchu, pasa ruchu niewyznaczonego oraz pasa ruchu wyznaczonego a następnie ponowny kurs prawa jazdy