Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej mirki i mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zastanawiam się nad podjęciem jakiejś pracy w wakacje na najlepiej miesiąc lub dwa aby zarobić sobie na studia (i najlepiej dorobić sobie z 5k lub więcej jeżeli się uda), i zastanawiam się właśnie nad wyjazdem za granicą na prostą pracę typu order picker (nie praca na polu czy też przy zbiorach czy przy roślinach). I mam do was pytanie czy warto na taki okres 1/1,5/2 miesiące wybierać się za granicę czy sensu nie ma na tak krótki okres?, jaki jest realny zarobek jeżeli odejmie się od tego koszty życia tam?, i czy wybierać Holandię czy Niemcy (lvl 20 here)? Także z chęciom usłyszę może jakie agencje polecacie pracy, bo jedyną jaką znalazłem ogólnopolską to Otto (ale tam to tylko na minimum 3 miesiące chcą) i wasze opinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#student #praca #emigracja #niemcy #holandia #otto #ottoworkforce #orderpicker #agencjapracy #dorobienie #sobie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60984317fe0977000b8aeab6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 8
OP: @dge22: oj literówka niestety a edytować nie mogę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@cor1sto: No właśnie widziałem, że minimalna pensja dla mnie jest o 20% niższa i tutaj jest tabelka jaka jest płaca minimalna

20 lat 80% z €1.684,80 brutto


-dniówka - 62,21e

-tygodniowo - 311,05e

-miesięcznie - 1347,85e


No i właśnie się zastanawiam, bo chyba w Niemczech takich wiekówek nie ma. Tylko się zastanawiam
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja jechałam przez Covebo na 5-6 tygodni i wspominam w sumie dobrze oba wyjazdy, wyjeżdżałam na wakacjach między semestrami na studiach i akurat odkładałam tyle, żeby sobie kupić po powrocie lapka, opłacić akademik i mieć za co żyć. Mieszkanie, dojazd do pracy i samą pracę oni zapewniali, ja tylko robiłam co trzeba było przy taśmie i wpadał hajs. Raz wyszła niefajna sytuacja kiedy po przyjeździe do pracy okazało się, że