Wpis z mikrobloga

Szukałem sobie wczoraj ubrań na siłownię z nike. Na stronie głównej były wymieszane stroje damskie i męskie. Zwróciłem uwagę, że jedną oferte dla kobiet reklamuje osoba otyła. Z ciekawości odpaliłem płeć ,,kobiety'' i na każdej stronie była przynajmniej jedna oferta gdzie jakiś produkt reklamuje otyła/gruba dziewczyna. W innych kategoriach to samo.
Następnie przełączyłem na ,,mężczyźni'' i nie uwierzycie ( ͡° ͜ʖ ͡°) - ubrania są pokazaywane TYLKO na szczupłych albo wysporotwanych facetach. Dla pewności przejrzałem kilkanascie stron, ani jednego grubego nie znalazłem. Dlaczego takich ubrań nie może reklamować jakiś koleś z piwnym brzuchem? Bo co? Bo brzydkie? Bo się nie sprzeda? Dlaczego bycie grubym jest ,,cool'' tylko jak jesteś kobietą?

Ale wiadomo ,,body positive'' i ,,każde ciało jest super'' ,a jak jesteś grubym facetem to zamknij mordę brzydalu. Reklamy z otyłymi/z zarośniętymi pachami, nogami u kobiet, tak mężczyzna zawsze musi ładnie wyglądać na tip top...
#lewackalogika #urojenialewakoidalne #bekazlewactwa #silownia #bekazgrubasow
technojezus - Szukałem sobie wczoraj ubrań na siłownię z nike. Na stronie głównej był...

źródło: comment_1620468737Z6DTIq2J5icb29kdXE36m9.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@technojezus: "Body positive" aktualnie służy do tego żeby nie można było krytykować kobiet, ciałopozytywność nie chroni mężczyzn. Gruba baba to "puszysta słodka kruszyna", a gruby chłop to "obrzydliwy ulany grubas".
  • Odpowiedz
@Teutonic_Reich: wprost odwrotnie. Faceci nie są w stanie zaakceptować, że są nieatrakcyjni jak są grubi i mówią, że tak nie jest… podczas gdy kobiety przyjmują krytykę bardzo do siebie i się siebie wstydzą. Wszędzie jest nagonka na grube kobiety. A na grubych mezczyz nie ma. Jak ten polityk z PiSu co chciał odchudzać dziewczynki w gimnazjach, pomimo tego, że nadwaga i otyłość procentowo dotyczy w większej części chłopców.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@technojezus: Bo wydawanie pieniędzy na różnorodny marketing dla ubrań dla kobiet się opłaca.

Mężczyźni kupują ubrania w większości kiedy je potrzebują. Ida do sklepu i kupują. Zrobia sesje na jednym modelu i styknie bo faceci i tak kupią jak będą potrzebowali.

Kobiety częściej są podatne na reagowanie na reklamy ciuchów. Myślą o nich. Częściej udadzą się na zakupy nawet jeśli nie brakuje im ubrań, tylko dlatego że koleżanka kupila I wyglądała spoko. Jeżeli reklama pokazuje ciuchy na modelce która ma podobne ciało do nich - tym bardziej będzie chciała kupić bo będzie wiedzieć że jej rozmiar jest dostępny.
Dla nich warto zrobić kampanie na różnych modelkach, zrobić dodatkowa reklamę na yt, pokazać nie ogolone pachy w reklamie bo to powoduje więź
  • Odpowiedz
@technojezus przecietny gruby facet gdy zobaczy dobrze zbudowanego modela pomysli "wow, dobrze wyglada, tez tak chce" i kupi reklamowany produkt by sie upodobnic.
Przecietna gruba baba gdy zobaczy dobrze zbudowana modelke pomysli "j----a wychudzona anorektyczna suka, j----y patriarchat i seksualizacja w modzie" i nie kupi z zawisci i zlosci wynikajacej z bycia tlusta swinia xD brak profitu dla firmy
Mam nadzieje ze pomoglem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@technojezus: To nie jest fikołek.
To jeden z bardzo rzadkich przypadków, w którym to facet okazuje się częściej rozsądną płcią. ¯(ツ)

Tego rodzaju zabiegi polegają na pozyskaniu sobie otyłych klientek wmawiając im, że będąc otyłymi też mogą być fit.
@Phyrexia: co jest nierozsądnego w chęci oglądania ubrania na osobie o podobnej budowie ciała co osoba kupującą? XD damskie ciuchy na siłownie są częściej mega obcisłe i
  • Odpowiedz
@captyn: Chyba nie do końca zrozumiałeś mój komentarz, bo argumentujesz dokładnie za tym co ja piszę. Ja odnoszę się do promowania otyłości, nie do sensowności posiadania asortymentu w dużych rozmiarach.
  • Odpowiedz
bo gruby facet jak uzna ze jest gruby to idzie cwiczyc i sie odchudzac a laska jak to laska szuka usprawieidliwienia w calym swiecie bo to przeciez nie jej wina xDD


@Sweet_acc_pr0sa: Przecież z posta wynika coś właśnie odwrotnego.
  • Odpowiedz
@technojezus: Jaka niby dyskryminacja, jak masz normalnie rozmiarówkę dla męskich grubasów? Po prostu się firmie nie opłaca płacić więcej modelom, bo faceci nie zwracają na to aż takiej uwagi, jak kupią tyle samo sztuk bez względu na to kto reklamuje to po co wydawać 2x tyle hajsu na reklamę, skoro można wydać mniej? U kobiet najwyraźniej reprezentacja w reklamie zwiększa szansę na zakup, więc w to inwestują.
  • Odpowiedz
@technojezus: odpowiedź na twoje pytanie: faceci mało kupują ubrań. Szczególnie otyli mają wyjebke na to jak wyglądają. A grube laski chcą dobrze wyglądać nawet jak są grube.


Dokładnie to. To jest kwestia targetu. Facet pójdzie ćwiczyć w byle czym. Kobieta nie. Stad nie opłaca się robić reklamy
  • Odpowiedz