Wpis z mikrobloga

@Atx0937: Nie każdy. Lekarz z tytułami ze specjalistycznego szpitala zajmującego się leczeniem zatorowości zarekomendował pacjentce, którą znam, szczepionkę mRNA gdy zapytała wprost, co będzie dla niej bezpieczniejsze, biorąc pod uwagę stan zdrowia i historię choroby.
@luslom: Przepraszam, zle sie wyraziłem. To co napisałem dotyczy osób zdrowych, jednak osoby które miały historie wstrząsu anafialtycznego mogą mieć rekomendacje Astry, a z zakrzepica - mRna. Jeśli masz jakieś choroby, uczulenie na konkretny składnik to lekarz Ci będzie rekomendował jakas konkretną szczepionkę. Chyba astra ma mniej niz 1 na milion ryzyko wstrząsu, a Pfizer 5-7, Moderna 2.5..
Tak mi doradził lekarz. Posłuchałam i jestem zapisana na Modernę.

@MatiBlack tez widzę ze wśród znajomych Pfizer ma najmniej dokuczliwy NOP. Ale to dowod anegdotyczny. U mnie w rodzinie wszyscy mieli pfizera i czuja się dobrze, tylko łapa bolała, ja się będę szczepić moderna 24 maja. Mogę Cię zawołać jak się zaszczepie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MatiBicek: mnie po modernie ręka bolała 2 dni i miałem lekko podwyższona temperaturę. Różowa podobnie plus odczucia jakby brała ją grypa czy coś. Jak nie masz jakiś dzikich przeciwskazań co do zakrzepów to astra też jest git.