Wpis z mikrobloga

Sytuacja w Polsce w sprawie lockdownu podzielona na województwa z podziałem na kolory. (Otwórz w nowej karcie.)

Tag do obserwowania -> #liczymylockdown

Na niebiesko pokolorowane ostatnie 7 dni.

Plus przy pierwszym komentarzu -> zawołam do następnego

Tabela zawiera średnią kroczącą (7 dniową)

Pełna tabela:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1P5lGkYE2ZFPqVXoqoTxvcd9m9hkB2ZP-XA4a-uAXgZs/edit?usp=sharing

#idziemypolockdown #koronawirus #narodowakwarantanna
Pobierz
źródło: comment_1620377371AozVshEWmdYJruUioaj37Z.jpg
  • 35
jakoś bardziej rozbudowany algorytm jest?


@Dioddy: Nie liczę trendu w sensie matematycznym. Porównuję tydzień do tygodnia (dla każdego dnia osobno). Liczę z tego średnią ważoną (dwa najstarsze dni dostają 0.9, dwa najnowsze 1.1).
Wyniki dla województw są obarczone większym błędem, bo nowe wyniki mają duży rozrzut. Dla Polski jest to bardziej uśrednione i wiarygodne. Dzięki temu, że trend jest w miarę stały błąd jest stosunkowo mały i wynosi w większości parę
To nie jest lockdown dla zdrowia tylko dla ekonomii, walka z plandemią to jak walka z wiatrakami, może zrób wykres IQ średniego wyborcy PiSu i dodatkowy smaczek w zależności rozdawnictwa na głosowanie (podpowiem - 500 plus) xD
W ogóle gdzie my żyjemy. Ciekawą statystyką byłby zarobki lekarzy i służby zdrowia w stosunku do obostrzeń i tego całego wariactwa. W każdym razie politycy niedawno sprzedali jak judasze nasz kraj, jakoś się o tym
@broothal:
To i tak nic. Jak patrzę na opłatę od śmieci wynoszącą 1.50 złotego od metra kwadratowego gdzie chałupa ma 180m2 to wiem, że opłaty ładnie idą w górę od lat za wywóz śmieci. Jeszcze 10 lat temu człowiek płacił za wywóz śmieci 15 złotych a teraz jest 10 razy więcej.