Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, man taki problem w pracy, ze moja menago nie chce dać mi wolnego kiedy mój tata jest umierający w szpitalu. Nie widziałam go od miesiąca i już nigdy nie zamienię z nim słowa. Nie śpię już kolejna noc z rzędu, a ona mi mówi że jestem potrzebna w pracy.
Problem jest też taki, że pracuje za granicą i jest ryzyko że wpakuję się na kwarantannę w drodze powrotnej. Co robić?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6094b2255a0849000ad36ed6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 116
@AnonimoweMirkoWyznania: W jakim kraju mieszkasz? To Niemcy? Zawsze można inaczej załatwić sprawy... niezależnie od kraju - np. Zwolnienie lekarskie (na podstawie problemów ze zdrowiem psychicznym), masz dużo stresu itd. W tym czasie szukałabym też nowej pracy... co do kwarantanny po powrocie, jeżeli to Niemcy, to może jest jakaś reguła o odwiedzinach najbliższej rodziny, mniej niż 72 godziny, testy itd. Z tego co wiem to dużo krajów robi wyjątki w trudnych sprawach.
@AnonimoweMirkoWyznania: zrób cokolwiek, weź L4, albo po prostu jedź bez słowa. W takiej sytuacji się informuje pracodawcę, a nie prosi, niezależnie od tego co mówią jakieś tam przepisy.
Nawet jak cię zwolnią, to co z tego? Myślisz, że za 10 lat będziesz bardziej żałować tego, że nie pożegnałaś się z tatą, czy tego że w jakiejś tam pracy ci nie wyszło (w której traktują cię źle)?