Wpis z mikrobloga

Jest sens kupowac sobie las?

Moge tak normalnie nie bedac rolnikiem? Bo z ziemia rolna nie jest tak prosto

Sosna 30-70 lat. Od 30 do 80 tysiecy za hektar. Do wziecia max 5 hektarow.
Nie mowie zeby ladowac sie we wszystko, ale chociaz z 2-3 hektary.

Jakich stop zwrotu mozna oczekiwac? Cos trzeba przy tym robic z gospodarki lesnej?
Na czym tu zarobic?

#inwestycje #biznes #nieruchomosci #rolnictwo
Pobierz bigger - Jest sens kupowac sobie las? 

Moge tak normalnie nie bedac rolnikiem? Bo ...
źródło: comment_1620284802uNhOITLiky81b6t9iOyAZY.jpg
  • 12
@bigger: mój znajomy kupował swego czasu, bo dziala w branzy drzewnej - tartak, przetwórstwo, deski tarasowe, teraz jakies drzewka szybko rosnące. I kupował właśnie dla drewna a teren po lesie albo mozna dzierżawić na np farme fotowoltaiki, albo postawic jakies domki letnistowe jak fajna lokalizacja itp
@Chrzonszcz: Jagody i grzyby można zbierać bez ograniczeń na terenach Lasów Państwowych, nie ma najmniejszego sensu kupowania lasu do tego.

@KromkaMistrz: Ale jak jest teren leśny, to żeby robić coś innego trzeba działkę przekwalifikować i zdaje się, że to musi taka być uwzględnione w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
Jagody i grzyby można zbierać bez ograniczeń na terenach Lasów Państwowych, nie ma najmniejszego sensu kupowania lasu do tego.


@ja_nie_lubie: niejeden już mówił że coś nie ma sensu a pozniej kyos inny zbil kokosy
Najgorsze co może być - wszędobylskie malkontenctwo i podcinanie skrzydeł
@Stormweaver: mam las, ale oczywiście możesz wszystko, wszystko do czasu, też znam przypadek gdzie sobie chłopcy pocięli za dużo, a teraz no to mają już inne problemy na głowie.