Wpis z mikrobloga

Mirki, ile mniej więcej kosztuje akt przeniesienia własności dla mieszkania deweloperskiego? Wie może ktoś? Nie chodzi o umowę deweloperską, tylko o tą drugą wizytę u notariusza (czyli właśnie akt przeniesienia własności). Notariusz chce 2200 zł za mieszkanie z miejscem w garażu, zakupione za ok. 340 k zł to jest ok? Czy chcą mnie okraść?
#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #notariusz #prawo #pytanie
  • 14
  • Odpowiedz
@ly000: Taksa notarialna jest regulowana ustawowo jeśli chodzi o kwotę maksymalną. Zależy nie od metrażu, a od ceny - dotyczy Cię maksymalna stawka 1010 zł + 0,4% nadwyżki powyżej 60 tys. zł. Nie wiem czy znajdziesz znacząco niższą cenę.
  • Odpowiedz
@Xune: nawet jak znajdę 200 zł taniej to będzie git. sporo wydałem na mieszkanie, ale to nie znaczy że mam przepłacać za notariusza. 200 zł piechotą nie chodzi :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ly000: U mnie w ogóle, jeśli dobrze pamiętam, deal był taki że notariusz od dewelopera = koszty taksy na pół. Wybrany przeze mnie - ja płacę 100%
  • Odpowiedz
@Xune: przy umowie deweloperskiej też miałem 50%. akt przeniesienia własności zwykle jest w całości na koszt kupującego mieszkanie.
  • Odpowiedz
@ly000: daj znać czy faktycznie podpisałeś umowę przeniesienia u innego notariusza, z tego co wiem większość kancelarii do których pójdziesz ci tego odmówi, oni w środowisku mają niepisaną zasadę, że ten sam notariusz "opiekuje się" umową deweloperską i tą od przeniesienia własności. Może w Wawie młode notarialne wilcy działają inaczej ale praktycznie wszędzie to jest od lat zabetonowane
  • Odpowiedz
@hu-nows: znalazłem notariusza, który chciał mi to załatwić za nieco ponad 2000 zł. powiadomiłem dewelopera, że wybieram tego notariusz i chciałbym, żeby przesłali mu dokumenty. deweloper chyba nie był przygotowany na taki obrót sprawy i zadzwonił do swojego notariusza i powiedział, że mi spuści do podobnej ceny. no w sumie zaoszczędziłem jakieś 250 zł względem pierwszej zaproponowanej ceny. 250 zł za wykonanie kilku telefonów - chyba warto było.
te 2200
  • Odpowiedz