Wpis z mikrobloga

Czołem Mireczki i Mirabelki
Jakiś czas temu opublikowałem wpis o Byczynie, która otoczona jest średniowiecznymi murami miejskimi. Podesłaliście mi wtedy całą listę miast i miasteczek, które mają podobny charakter.
Kilka z nich już odwiedziłem, a mianowicie Paczków, Niemczę, Dzierżoniów i Szydłów.
W tym wpisie chciałbym Was zabrać do Paczkowa, którego długość murów wynosi 1200 metrów, a wysokość sięga 7 metrów. Do dnia dzisiejszego zachowało się 19 baszt oraz trzy wieże bramne Wrocławska, Ząbkowicka i Kłodzka. Fortyfikacje powstały między XIV i XVI wiekiem.
W sieci Paczków nazywany jest czasem śląskim Carcassone.

Wykopiecie znalezisko?

#antekpodrozuje #slask #opolskie #polska #europa #podrozujzwykopem #podroze #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #zainteresowania #paczkow

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
antekwpodrozy - Czołem Mireczki i Mirabelki
Jakiś czas temu opublikowałem wpis o Byc...

źródło: comment_16201418309uoymUCbWaTIHruPiVIl8p.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • 1
@eXe1987 to jest panorama 3x3 więc stąd sprawia wrażenie że wysoko. Natomiast wysokość około 120 metrów :) Niemiej nie jest dużym problemem ogarnięcie zgody z ULC na wyższy lot, tylko trochę się czeka :)
Także wszystko na legalu, nawet kamizelka była :)
  • Odpowiedz
Dron ma funkcję panoramy 3x3, celuję gimbalem w dół i dron robi 9 fotek będąc w miejscu, do fotek skrajnych odchyla gimbal. Potem komplet wrzucam w ICE i on składa automatem :)
  • Odpowiedz