Wpis z mikrobloga

Jak wyżej. Widziałem parę yarisów w gazie na remontach silników. Do gazu coś na pośrednim wtrysku więc Auris Hybryda tylko.
  • Odpowiedz
  • 0
@mytnik hybrydy pomimo że są często zagazowane głównie priusy 1,5 i 1,8 to weź pod uwagę że silnik spalinowy co chwilę się załącza i odłącza i gaz na pewno nie jest zdrowy dla takiego systemu a hybrydy i tak mało palą i robiąc po 15k rocznie spłacisz instalacje po ponad 2 latach
@wycz @Ignacy_Loyola silniki 1,6 / 1,3 / 1,8 od toyoty są idealne do gazu ale najlepiej jak w większości japońców
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: mam Hondę i renault z podobnych roczników z podobnymi przebiegami. Nigdy więcej renault. Honda w gazie - duża wada - konieczność regulacji zaworów co 10kkm inaczej wypali gniazda (koszt ok 300 zł plus uszczelka OE lub zamiennik za stówę)
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: Wybrałbym chyba między Astrą a Focusem. Starsze azjatyckie marki były z tego co wiem gorzej wyciszone, ale chyba bardziej niezawodne mechanicznie. Szukaj raczej informacji o konkretnym silniku, a nie marce.
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: Jeżeli zależy Ci na w miarę dynamicznym i oszczędnym aucie z tych co wymieniłeś pod gaz najlepsza będzie astra z silnikiem 1.4T. albo 1.6T
W auris, kia i focusie da się gazować tylko wolnossace 1.6, a to są mułowate silniki.
  • Odpowiedz