Wpis z mikrobloga

Jeszcze jeden idiotyzm #wayfarer #pokemongo – nagminnie lasy i parki są odrzucane jako „obiekt naturalny”. Do jasnej ciasnej, czemu nikt nie umie doczytać, że o ile DRZEWO to obiekt naturalny, o tyle LAS czy PARK są wymienione przez Niantic jako akceptowalne jak najbardziej? Szlag.
  • 15
Jeden pies. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam nadzieję, że chociaż jeden z tych… niedoedukowanych tu zajrzy, przeczyta, sprawdzi i przestanie robić ludziom na wsiach krzywdę. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@derbonobo: ja się zgadzam z @Czerwone_Stringi: dopiero niedawno wróciłem do oceniania i nie miałem pojęcia o takich wytycznych. Według wcześniejszych informacji od Nianticu drzewo nie może być pokestopem, ale tabliczka przed nim oznaczająca np. pomnik przyrody już jak najbardziej. Na tej samej zasadzie odrzucałem nieświadomie lasy
@derbonobo: często akceptuje jak są jakieś tabliczki, tablice, altany itd. Coś cp można dotknąć zrobionego przez człowieka. Same drzewa odrzucam. Nie interesuje mnke Street View i otoczenie. Liczy się rzecz a nie miejsce
Ale po co konkretny punkt? Kto jak ma zdjęcie jakiegoś krasnoludka w Pokestopie szuka na żywo tego krasnoludka na ślepo? Przecież nawigacja w grze do niego doprowadzi. Nie każdy las ma tabliczki. Uważam, że nadaje się np. skraj lasu, albo droga do niego prowadząca.
Poważnie, już i tak wioski są w głębokiej dupie w porównaniu do miast. Wiem, co mówię, pół tygodnia spędzam tu, pół tu. W mieście da się level (a mam powyżej 30) wbić w kilka dni. Na wsi? Można pomarzyć, dobrze jak się ze 30 pokemonów dopadnie. Już nie bądźcie nadgorliwi. Jak się nie ma obok Pokestopa, spawnują się 2-3 pokemony na godzinę. Serio #!$%@?.
@derbonobo: no to jak zgłaszasz zdjęcie przyrody to się nie dziw że odpada za obiekt naturalny. Szczególnie, że tak i Niantic kazało robić:

Parks
Acceptable:
Generic nomination for the park overall as long as the photo includes a signboard of the park.
Not acceptable:
Nominations for a park that do not include a signboard.

Jak Ci tak zależy to zrób tabliczkę wejściową z nazwą lasu i to już będzie miało jakieś