Wpis z mikrobloga

Reakcja 21-latka, który dowiaduje się, że idzie siedzieć na 24 lata, stała się w USA viralem i przestrogą

> miej 18 lat i z okazji ukończenia szkoły dostań od rodziców Mustanga

> ścigaj się ze swoim znajomym 160km/h po mieście

> wjedź w kobietę i jej dziecko, zabij je na miejscu

> pikaczu_fejs.jpg


W "artykule" film do jego reakcji XD
Film: https://www.facebook.com/watch/?v=883116895568056

Art: https://www.donald.pl/artykuly/ZQNLSNSU/reakcja-21-latka-ktory-dowiaduje-sie-ze-idzie-siedziec-na-24-lata-stala-sie-w-usa-viralem-i-przestroga

#usa #bekazpodludzi #heheszki
piaskun87 - Reakcja 21-latka, który dowiaduje się, że idzie siedzieć na 24 lata, stał...

źródło: comment_1620037828N0E6HN3D0OOmUAJPAnLFyA.jpg

Pobierz
  • 559
  • Odpowiedz
Ściganie się po mieście nie ma uzasadnienia, ale jeszcze bardziej nie ma uzasadnienia strzelanie na oślep, stąd inna ocena takich sytuacji.


@MuszeAleNieChce: Nikt do nikogo nie strzelał, baran jechał po mieście prawie 200

Uzasadnienia nie ma też wyrzucanie śmieci do lasu, ale nikt nie chce za to dawać 24 lata więzienia, bo brak uzasadnienia nie jest jedynym
  • Odpowiedz
@AGS__K: Decydując się na wyścigi po mieście, zaakceptował wszystkie możliwe konsekwencje.
Twoje rozważania są jedynie głupią opinią nie mającą żadnego związku z logiką ani stanem prawnym.
Wyrok, ze wszech miar słuszny.
  • Odpowiedz
mimo wszystko jak strzelasz w głowę z broni to masz 99,9% że kogoś zabijesz, a jednak wyścigi po miesicie mimo wszystko kończą się tragicznie raz na 50 debili na całe życie, czyli powiedzmy szansa 1 na 1000 wyjazdów


@text: z mojego doświadczenia liczę że mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przecież w dobrym aucie do 160 rozpędza się parę sekund. Moje 335i do tylu rozpędza się szybciej
  • Odpowiedz
Analogia ze strzelaniem na oślep w środku miasta jest nietrafna, bo nie ma żadnego uzasadnienia dla użycia broni w takiej sytuacji, a używanie samochodu na drodze jest uzasadnione, tylko że tu jego użycie było zdecydowanie niewłaściwe, stąd sensowność kary, ale nie tak wysokiej.


@MuszeAleNieChce: Bezsensowny jest twój komentarz. Używanie broni w mieście jest jak najbardziej uzasadnione, np. w obronie koniecznej.

Nieuzasadnione jest strzelanie na
  • Odpowiedz
Ściganie się po mieście nie ma uzasadnienia, ale jeszcze bardziej nie ma uzasadnienia strzelanie na oślep, stąd inna ocena takich sytuacji.

Ale mogę sobie np. powiesić na słupie drogowym tarczę i do niej strzelać. Wystarczająco uzasadnienie?

Uzasadnienia nie ma też wyrzucanie śmieci do lasu, ale nikt nie chce za to dawać 24 lata więzienia, bo brak uzasadnienia nie jest jedynym kryterium.

Nikt też nie daje 24 lat za jazdę samochodem.

@MuszeAleNieChce
  • Odpowiedz
@WolfSky: Decydując się na wyścigi w mieście, zaakceptował wszystkie możliwe konsekwencje. Jeżeli nie zdawał sobie sprawy z tego, że może zabić siebie oraz innych, oznacza jedynie, że jest idiotą, co nie zwalnia go z odpowiedzialności.
  • Odpowiedz
chcesz mi powiedzieć, że wyścigi po mieście z zawrotną prędkością nie są umyślnym zabójstwem??? Niech to będzie przestrogą dla bananowych #!$%@?, że nie są bezkarni


@Pethaf: nie są. Jakbym zabrał pistolet i szukał po mieście Pethaf, znalazł i odstrzelił to jest umyślne zabójstwo. (chcę zabić, wiem kogo)
Jakbym wziął pistolet i zaczął strzelać do losowych ludzi na ulicy i zabił Pethaf to jest zabójstwo.(chce cabić)
A jak bym jechał jak
  • Odpowiedz
Jakbym wziął pistolet i zaczął strzelać do losowych ludzi na ulicy i zabił Pethaf to jest zabójstwo.(chce cabić)


@Anakee: A jakbyś wziął pistolet, zawiązał sobie oczy i zaczął strzelać w środku miasta w przód, w tył i na boki i kogoś tym sposobem zabił, to też nie jest zabójstwo, bo ty chciałeś sobie tylko postrzelać, co nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tylko nie pisz, że jest
  • Odpowiedz
@Paruwkowy__Skrytorzerca: Bzdura. Są narzędzia których jedyną funkcją jest sprawianie bólu/krzywdy innym. Takim chociażby jest broń palna, inne narzędzia mogą być użyte do zabójstwa ale spełniają też albo głównie inne role. No bo raczej trudno sobie wyobrazić kuchnie czy restauracje bez noża.
  • Odpowiedz
@WiktorekS:

Ludzi skazuje sie na kare wiezienia nie po to zeby oddac komus czy czemus sprawiedliwosc, a po to zeby odseparowac niebezpieczne jednostki od spoleczenstwa do czasu ich resocjalizacji.


Bardzo się mylisz. Oddanie sprawiedliwości ofiarom i ich bliskim jest najważniejsze. Jeżeli sprawca śmieje się w oczy ofiarom, bo kara jaką otrzymał jest dużo lżejsza niż cierpienie jakie im wyrządził to ofiary czują się bardzo upokorzone przez społeczeństwo i mogą szukać
  • Odpowiedz