Wpis z mikrobloga

W ramie okiennej też nie masz dodatkowych ociepleń ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@Winlux: ja tutaj widzę docieplenie:
https://oknotest.pl/photo/vetrex-v90-plus-kolory/3624-okno-vetrex-v90-siena-rosso.jpg

Ich belki są imo nieco słabsze od samego klinarytu bo to twardy polistyren, ale nie aż tak jak klinaryt.


@Winlux: miałem do czynienia z purenitem i cbm, ten marbetowski jest naprawdę twardy. Nie twierdzę, że to jak kamień ale na pewno lepsze niż nie jeden "ciepły parapet".
https://oknotest.pl/photo/vetrex-v90-plus-kolory/3624-okno-vetrex-v90-siena-rosso.jpg


@ksiak: To akurat wycofany już na amen niedawno profil, już bardzo wysłużony Veka Alphaline 90. Ten klin docieplający taki bajer bardziej niż faktycznie usprawienie.

Nie twierdzę, że to jak kamień ale na pewno lepsze niż nie jeden "ciepły parapet".


@ksiak: No tak, bo ciepły parapet to zwykły XPS. Marbet to jednak inny polistyren. W każdym razie to kompletny system i kupowanie samych pojedynczych elementów do jednostkowych zastosowań mija się
To akurat wycofany już na amen niedawno profil, już bardzo wysłużony Veka Alphaline 90. Ten klin docieplający taki bajer bardziej niż faktycznie usprawienie.


@Winlux: ale jednak był. Czy wycofany, nie wiem - nie dzwoniłem do Veki nie pytałem.
@ksiak: Był był, ale pisaliśmy to apropos poszerzeń dolnych. Tam nikt nigdy nic nie wkładał. Do ram wkładali owszem, ale na zasadzie "haa patrzcie my mamy takie coś czego nie ma konkurencja" ( ͡° ͜ʖ ͡°). Teraz poza specjalistycznymi przypadkami nikt tego nie stosuje.
Nie trzeba drewna konserwować co ileś lat. Rzecz w Polsce prawie niesprzedawalna ;)


@Winlux: przy dzisiejszych farbach i lakierach nadal trzeba co kilka lat malować okna? Za drogo i nikt nie chce?
@Winlux: To czarne to jest zwykly dysperbit czy jakiś środek uszczelniający? Akurat mam identyczny montaż okień w salonie na poszerzeniu, ale bez tych kątowników metalowych. Może sobie sam to przytwierdzę przed wkładaniem styropianu i wylewką. Czy te kątowniki są tylko na chwile i wyjmuje się je przed wkladaniem styropianu?