Wpis z mikrobloga

@astri: nie dziwi mnie to. Bardzo dużo ludzi ma już na tym etapie dość przepychania się z ekipami i chce po prostu wejść i mieszkać. Inni natomiast biorą ekipy z polecenia nie sprawdzając bo przecież "znajomi zadowoleni". To również nie jest dziwne bo skąd mają wiedzieć? Masa dezinformacji w sieci, brak wytycznych a te które są mówią o wykonastwie "zgodnie ze sztuką". Ostatni problem to myślenie, że więcej kasy = lepiej
  • Odpowiedz
@astri: @ziel0ny: @ksiak: @berman: @Ekspert_Kurnia:

Niestety w branży stolarki jest to standard, szczególnie przy wyborze tej najkorzystniejszej (czy. najtańszej) oferty ludzie później dostają takie coś. Drzwi wiszące w powietrzy, HS postawiony na bloczkach - po 2-3 latach próg jest totalnie wygięty i drzwi nie chcą chodzić. Naprawienie tego to koszmar - rozebranie tarasu, skuwanie posadzki etc.

Styrodur (wycinane pod konkretny profil okna) można użyć, ale nie jest
Winlux - @astri: @ziel0ny: @ksiak: @berman: @Ekspert_Kurnia: 

Niestety w branży st...

źródło: comment_1620057777OXR9OfVJPtnx4z4UvJaUyn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Dużo lepsze to podwalina z purenitu lub systemowe poszerzenia, która są później na stałe przytwierdzone do chudziaka. Poniżej jak to wzorcowo powinno wyglądać na etapie chudziaka.


@Winlux: systemowe poszerzenia zazwyczaj nie są ciepłe, purenit albo klinaryt dużo lepiej wypada tylko ciężko to potem obrobić jeżeli będzie coś wystawać.
  • Odpowiedz
@Ekspert_Kurnia: Uszczelniasz to po swojemu czy zostaje piana?

@ksiak: Kurczę ciągle ktoś pisze na grupach na FB, że poszerzenia nie są ciepłe i już nie mogę tego czytać ʕʔ. Poszerzenia to niejako przedłużenie ramy okna, więc tym sposobem poszerzenie ma przenikalność cieplną jak rama w oknie. Do tego poszerzenia ładne skręcone ze stalą są niezwykle sztywne i trzymają cały dół ramy. Oczywiście klinaryt jest cieplejszy,
Winlux - @Ekspert_Kurnia: Uszczelniasz to po swojemu czy zostaje piana?

@ksiak: Ku...

źródło: comment_1620065037rZx0ImIUYboVPIwdVUb0MS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Dawidg22: Ogolnie to tak, oprocz poszerzeń systemowych - te sa zazwyczaj do PVC. Pod drewniane konstrukcje to raczej purenit i klinaryt. Niektórzy producenci lepszych drzwi drewnianych jak CAL mają swoje rozwiązania oparte na XPS.
  • Odpowiedz
Kurczę ciągle ktoś pisze na grupach na FB, że poszerzenia nie są ciepłe i już nie mogę tego czytać ʕʔ. Poszerzenia to niejako przedłużenie ramy okna, więc tym sposobem poszerzenie ma przenikalność cieplną jak rama w oknie.


@Winlux: taka jest teoria ale dość często firmy w poszerzenia nie dają dodatkowych ociepleń.

Używamy purenitu przy stolarce aluminiowej bo tu mało który systemodawca ma coś ciekawego do zaproponowania.
  • Odpowiedz
taka jest teoria ale dość często firmy w poszerzenia nie dają dodatkowych ociepleń.


@ksiak: W ramie okiennej też nie masz dodatkowych ociepleń ( ͡° ͜ʖ ͡°). Poza tym co mieliby tam dawać? Poszerzenie ląduje posadzce, od środka idzie styropian, reszta warstw i na to dopiero wylewka. Te różnice w przenikalności cieplnej są niezauważalne nawet na badaniach budynku.

zerknij sobie na to:


@ksiak: Ja te rzeczy robię
  • Odpowiedz
CAL mają swoje rozwiązania oparte na XPS.


@Winlux: a mają fakt, ale przy wysokości większej niż 80mm+próg trzeba dołożyć belkę z purenitu. A tak zapytam jeszcze sprzedają się HS z drewna lub ogólnie stolarka z drewniana?
  • Odpowiedz
@Dawidg22: Tak, ale jest to rzadkosc. Jesli ktos nie chce pvc to bierze aluminium bo kroluje nowoczeany design. Drewno jest dla milosnikow, ale robi sie jak najbardziej. Hsy tez.
  • Odpowiedz
@Winlux: ja lubię drewno. Od małego chowany w tartaku xD. W drewnie też można robić różne profile. Tak zaglądnąłem na stronę Twoją i znalazłem drewniano-aluminiowe, co to za połączenie nowoczesne?
  • Odpowiedz
aluminium to szmelc tani


@Ekspert_Kurnia: Czy taki tani to nie do końca. Kwoty porównywalne z drewnem.

do biurowców się to nadaje ale fakt że tych koncepcji polotnyxh architektów bez aluminium coraz częściej nie da się zrealizować


@Ekspert_Kurnia: To prawda. Wiele domów obecnie ma takie rozmiary okien, że do wykonania jedynie w aluminium.

nieszczelny


@Ekspert_Kurnia: To też ciekawa kwestia bo faktycznie - o ile lepsi producenci okien PVC badają swoje
  • Odpowiedz